İl müdürü ağaç budamayı uygulamalı gösterdi

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürümüz Mustafa Ertan Atalar, Dicle İlçesi Bademli Mahallesi çiftçilerine badem ağacının nasıl budanacağını uygulamalı olarak gösterdi.

banner247
İl müdürü ağaç budamayı uygulamalı gösterdi
banner200
banner217

Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Hüseyinoğlu, Dicle İlçe Müdür Vekili Rıfat Arık İle Teknik personellerce Dicle İlçesi Bademli Mahallesi çiftçilerine budamaya yönelik ziyaret gerçekleştirdi. Diyarbakır Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar buradaki çiftçilerle bir süre sohbet ettikten sonra meyve ağaçlarında budamanın nasıl ve hangi dönemlerde yapılacağını anlattı. Budamaya yönelik anlatımı sonrası örnek teşkil etmesi amacıyla Çiftçilere badem ağacının nasıl budanacağını uygulamalı olarak gösterdi.

Daha sonra üzüm bağına geçerek burada da üzüm bağının budama aşamalarını anlatarak uygulamalı olarak çiftçilere gösterdi.

Budama bitimi sonrası İl Müdürümüz Atalar Bademli Mahallesi çiftçilerine bereketli bir ürün sezonu temennilerini dile getirerek ilçeden ayrıldı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 1 yıl Önce

Bırakın ağaç budamayı, ömründe ağaç görmemiş yöneticilerimiz var.

- 1 yıl Önce

Sayın müdür çok geri kalmışsınız. Bizim müdür gece soba bile yakıyor. Bizi izlemeye devam edin Antalya yerel basından....

banner248
banner151