Koaksiyonel ikili motor sistemi ile 50 kg’a kadar yük taşıma özelliğine sahip olan DJI Agras T40, katlanabilir tasarımı sayesinde kolaylıkla taşınabiliyor. İkili otomizer püskürtme sistemi ile 40 kg serpme yükü, aktif faz hassas radarı ve çoklu görüş sistemi sayesinde DJI Agras T40, tarımsal operasyonlarda en üst düzeyde hassasiyet elde edilmesini sağlıyor. Ölçme ve haritalama konusunda da çiftçilere büyük kolaylık sağlayan DJI Agras T40 saatte; 213 dekar tarla ve 40 dekar ağaç ilaçlama, 1.5 ton gübre serpme özellikleriyle de dikkat çekiyor.

DJI Agras T40 aktif fazlı radarı, 360 derece çok yönlü engel algılama için binoküler sensörü ve 50 mt engel tanıma mesafesi ile daha düzgün ölçeklendirme yapabiliyor. 12 mp kamerası, 10 dakikada 66 dekara kadar 3 boyutlu alan haritalama yapması, çift atomize püskürtme diski ile DJI Agras T40, tarım arazileri ve meyve bahçeleri için en doğru dron olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Zirai ilaçlama dronlarının sağladığı avantajlar

Zirai dronlar, zararlı böcek ilaçları kullanırken çiftçileri zehirleme ve yazın tarlada çalışırken güneş yanığından korumakla kalmaz bitki koruma da sağlar.

2024 ÇKS başvuruları ne zaman? E-Devlet üzerinden ÇKS başvurusu nasıl yapılır? 2024 ÇKS başvuruları ne zaman? E-Devlet üzerinden ÇKS başvurusu nasıl yapılır?

Zirai ilaçlama dronu ile günde 2.000 dekara varan ilaçlama yapılabilir. Bu da geleneksel püskürtme ile ilaçlama yöntemlerinden 50 kat daha fazladır.

Sabit konum ve yönlendirme yöntemi ile su ve toprak kirliliği ciddi oranda azaltılır ve bitki koruma sağlanır.

Pestisit tasarrufunun %30’u yüksek derecede atomizasyon ile sağlanır.

Traktör kullanımına bağlı akaryakıt masrafı ortadan kalkar.

Tarım dronları ile geleneksel püskürtme yöntemlerine kıyasla %95 oranında su tasarrufu sağlanabilir.

Tarım dronları ile geleneksel püskürtme yöntemlerine kıyasla maliyette %97 azalma sağlanır.

Mahsulün arazisinden ve yüksekliğinden etkilenmez, alçak irtifalarda uçuşları kolaylıkla yönetir, bitki koruma sağlar ve mahsule zarar vermez.

Zirai ilaçlama dronları uzun ömürlüdür, bakım maliyeti düşüktür. Ayrıca, parçalarının değiştirilmesi kolaydır.