Sertifikalı Fidan/Fide Desteği belli oldu

2016 yılında verilecek olan Sertifikalı Fidan/Fide kullanım desteği belli oldu.

Sertifikalı Fidan/Fide Desteği belli oldu
banner200
banner217

ÖZEL HABER

2016 yılı sertifikalı fidan/fide kullanım destek kalemlerinde, zeytin bahçe tesisi dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl zeytinde yağlık çeşitler ile bahçe tesisine destek verilirken, 2016'da bir sınırlama yapılmadan zeytin bahçe tesisine destek verilecek. Zeytin bahçe tesisine verilecek destek rakamları da artırıldı. Geçtiğimiz yıl zeytinde yağlık çeşitler ile bahçe tesisine standart fidan desteği olarak 50 TL, sertifikalı fidan desteği olarak da 150 TL verilirken bu rakam 2016'da standartta 100 TL'ye, sertifikalıda 280 TL'ye çıkarıldı. Diğer yandan 2016 yılında geleneksel zeytin bahçelerine de 100 TL rehabilitasyon desteği verilecek.

Sertifikalı fidan/fide kullanım desteklerinin diğer kalemlerinde ise geçtiğimiz yıla göre bir artış yapılmadı.

2016 yılı sertifikalı fidan/fide kullanım destekleri şöyle oldu:

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 21:58
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceviz
Ceviz - 5 yıl Önce

Ceviz himesi varmıtır ücret fiyatları nedir

cevap
cevap - 5 yıl Önce

Yukarıdaki tutarlar dönüm için desteklerdir. 400 TL. her bir dönüm içindir sertifikalı veya standard çeşit ağaç dikilmesi durumunda verilmektedir. Ayrıca Çiftçi kayıt sistemine kayıt olmalı. Bunun için ilgili ziraat odalarına kayıt olmalısınız. Tarım ilçe müdürlüğüne başvurunuz tamamlanmışsa hibe desteğini alabilirsiniz. (işe soyunmadan önce maliyetiniz kontrol ediniz. Küçük alanlar için hibe maliyetini kurtarmamaktadır. (oda kayıt ücreti, hibe talebi ücreti, muhtara imza alırken para, fidancıdan fatura alırken fiyat artışı vs. maliyetlerini unutmayın)

fidan desteği
fidan desteği - 5 yıl Önce

30 dönüm bahçem var bodur limon dikecegim fidan desdegi varmı çks var ziraat odasına kayitliyiz ne kadar veriliyor teşekkürler

Hibe
Hibe - 5 yıl Önce

Bodur meyve aldığımız zaman verilen 400 tl bir tane meyve icinmi yoksa dönüm icinmi... aydınlatırsanız sevinirim

banner151

banner251