Projelerinizi heyecanla bekliyoruz!

Tarım ve Orman Bakana Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı IPARD-2 Beşinci Çağrı Programında hayvancılık yatırımlarına 1 milyar lira destek verileceğini belirterek, “Hayvancılık yatırımlarına son başvuru tarihi 17 Mayıs'tır. Projelerinizi heyecanla bekliyor olacağız” dedi.

banner247
Projelerinizi heyecanla bekliyoruz!
banner200
banner217

Bakan Pakdemirli, Ankara Ticaret Odası'nda düzenlenen 'Avrupa Birliği' Kırsal Kalkınma Programı IPARD-2 Beşinci Çağrı Programı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Seçim sonuçlarını değerlendiren Pakdemirli, "Millet, yüce iradesiyle yol gösterici kararı verdi. Milletimiz ne karar verdiyse başımızın üstünde yeri vardır. Milletimizin terazisi en iyi terazidir. Dün olduğu gibi bugün de liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile yürümekten gurur duyuyoruz” dedi.

AVRUPA BİRLİĞİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

IPARD kapsamında, kırsal kalkınmaya sağladığı kaynaktan dolayı, Avrupa Birliği'ne teşekkür eden Pakdemirli, bu desteklerin daha da artmasını istediklerini belirtti. Bu hibe paketiyle iki ana grupta, 9 alt sektördeki yatırımlara, yüzde 40 ile yüzde 70 arasında hibe sağlanacağını ifade eden Pakdemirli,

“Birinci grupta hayvancılık, ikinci grupta işleme ve pazarlama yatırımları olacak. Hayvancılıkta süt, besi ve kanatlı yatırımlarını destekleyeceğiz. Alt sektöre göre değişmekle birlikte, yatırımın 500 bin avroya, yani, 3 milyon liraya kadar olan kısmına destek sağlayacağız. Yeni işletme kurulumuna yüzde 40 hibe, mevcut işletmelerin modernizasyonunda yüzde 50 hibe vereceğiz. Kooperatifler, üretici örgütlerinin ve bunların hakim ortak oldukları tüzel kişiliklerin başvurularında, vereceğimiz hibe oranı yüzde 60 olacak. 250 milyon avronun, 170 milyon avrosunu, yani 1 milyar lirasını hayvancılık yatırımlarının desteklenmesi için kullanacağız. Hayvancılık yatırımlarında son başvuru tarihi 17 Mayıs'tır. Projelerinizi heyecanla bekliyor olacağız."

TARIMDANHABER


YORUM EKLE
YORUMLAR
Sanmam
Sanmam - 1 yıl Önce

17 mayısa kadar o makamda kalabilirseniz beklersiniz.

Oyunu bozamassan fetö
Oyunu bozamassan fetö - 1 yıl Önce

Sayın bakan,
Sizden önceki dönemlerde yapılan projelerde teşkilatınızda görevli fetö cüler tarafından illerde hepsi hüsrana uğradı. Bu fetöcüler hala teşkilatta at oynatıyor projelerin hüsrana uğramaması için önce bunları temizlemelisin. Yalova da bu fetöcüler toçbir sen sendikası çatısına altına girmiş devletlen, teşkilatlan oyun oynuyorlar, önce bu kamufle olmuş kriptoları temizlemelisinki yapacağın projeler hüsrana uğramasın. Yoksa boşa uğraşlarınız, bu şemsiye altına girmiş fetó cüleri temizleki tarım ve hayvancılık amacına ulaşsın uğraşınız boşuna.

destekleme
destekleme - 1 yıl Önce

bakan bey hani mart ayi bitmeden desteklemeler verilecekti pamuk soya desteklemelerini neden odemediniz halen cifci zor durumda gubre 100/130 zamlandi mazot 100/120 zamlandi ilac 100 /300 zamlandi bankalar cifci kiredisini kesti siz ne ise yariyorsunuz uretim biterse turkiye biter...

Zam
Zam - 1 yıl Önce

Sayın bakan mazot zammına hazırız.....bide 1. Sınıf sulak tarlalar Denizli belediyesi tarafından neden imara açılıp yok ediliyor.....sizden ricam bu tarlaları imara aça karın kan gruplarını test ettirmeniz.....saygılarımla.....köyleri geri istiyoruz belediyenin tarlalardan defolmasını istiyoruz...da boş boşuna yazdığımında farkındayım...sonunda hep tarımı bitirenler kazanıyor...

- 1 yıl Önce

biz de ayçiçek kanola desteklerini bekliyoruz.hala.

destekleme
destekleme - 1 yıl Önce

bakan bey hani mart ayi bitmeden desteklemeler verilecekti pamuk soya desteklemelerini neden odemediniz halen cifci zor durumda gubre 100/130 zamlandi mazot 100/120 zamlandi ilac 100 /300 zamlandi bankalar cifci kiredisini kesti siz ne ise yariyorsunuz uretim biterse turkiye biter...

işletme mesele
işletme mesele - 1 yıl Önce

ihtiyacımız bu günden sonra yeni işletmeler yapmak olmalmalıdır. mevcut işletmeleri ayakta tutmakta güçlük çekiyoruz. sektöre giren bir çok yatırımcı zararın neresinden dönsem düşüncesi içinde. bir an önce et ve süt piyasası istikrara kavuşmalı. destekleme ve teşvik ten çok devletimizin istikrar ve düzenleme konusuna önem vermesini istiyoruz. özellikle hayvancılıkta sektöre girdiğinizde zarar da etseniz hemen çıkamıyorsunuz. borsa kağıdı değil ki yarın satış isteyelim. ihtiyacımız olan destekleme değil , istikrar ,istikrar,istikrardır.

banner248
banner151