Pamuk, ayçiçeği ve çiğ süt desteklerinin ödeneceği tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçinin ödenmesini beklediği pamuk ve ayçiçeği destekleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, pamuk ve ayçiçeği ile çiğ süt desteklerinin Ramazan bayramı öncesinde ödeneceğini kaydetti.  

Pamuk, ayçiçeği ve çiğ süt desteklerinin ödeneceği tarih belli oldu
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'deki iftar programında çiftçilerle biraraya geldi. Güçlü ülkelerin kendilerini tarım, gıda ve hayvancılıkta ispatlamış ülkeler olduğunu belirten Erdoğan, gelecek yıllarda tarımın stratejik öneminin daha da artacağına işaret etti. 

ET FİYATLARINDA ÜRETİCİNİN GİRDİ MALİYETLERİNİ DÜŞÜRECEK POLİTİKALARA AĞIRLIK VERECEĞİZ

Et fiyatları konusunda da çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, üreticinin girdi maliyetlerini düşürecek politikalara ağırlık verileceğini söyledi. Et fiyatlarının arzu ettikleri seviyede olmadığını dile getiren Erdoğan, "İnsanımıza eti uygun fiyattan yedirmekte kararlıyız. Bununla ilgili üreticilerimizin taleplerini de dikkate alarak maliyetlerinizi düşürecek, üretimi teşvik edecek politikalara daha fazla ağırlık vereceğiz" dedi. 

Çiftçinin uzun bir süredir ödenmesini beklediği pamuk ve ayçiçeği destekleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, kütlü pamuk, yağlık ayçiçeği ve çiğ süt desteklerinin Ramazan Bayramı öncesinde ödeneceğini bildirdi.

Erdoğan, buna göre, kütlü pamuk için 2,4 milyar lira, yağlık ayçiçeği için 662 milyon lira ve çiğ süt desteği için de 385 milyon lira olmak üzere toplam 3 milyar 447 milyon lira ödeme yapılacağını söyledi. 

ELEKTRİKLİ TRAKTÖRÜN YAKIN ZAMANDA TANITIMINI YAPACAĞIZ 

Elektrikli traktör konusunda da açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Ülkemizin ilk ve hem milli hem yerli elektrikli traktörünün prototipini tamamladık. Daha neler olacak neler, yakın zamanda tanıtımını yapacak, akabinde seri üretime geçeceğiz” dedi.

TARIM ŞURASINI EYLÜL AYINDA TOPLAYACAĞIZ 

Diğer yandan tarım şurasının da Eylül ayında yapılacağını kaydeden Erdoğan, “Tüm paydaşların katılacağı şurada hem son 10 yılın kapsamlı bir değerlendirmesini yapacak hem de gelecek döneme dair yol haritamızı çıkaracağız" diye konuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Keskin
Keskin - 3 yıl Önce

Sertifikalı tohum desteği ile ilgili bir gelişme var mı

Süleyman
Süleyman - 3 yıl Önce

Pamuk pirimi desteklemesinde 500kg üzerine prim verilmemesi çiftçileri çok büyük zarara uğratmıştır çiftçinin alın terini sömürmüşlerdir bu iş düzenbazlıktır sahtekarlıktır çks dosyaları yaptırılırken niye açıklamadılar 500 kg üstü verilmeyecek diyede niye şimdi paralar ödeneceği zaman açıklama yapıp çiftçinin emeğini gaspediyolar niyet çiftçiyi zarara uğratmaksa hiç bişey ekip biçmeyelim ozaman çiftçinin alın terini veriniz çiftçiyi sömürmeyin zaten çiftçi para kazanmıyor karnını zor doyuruyor Yetkililerin biran önce bu işe çözüm bulup kesilen paraların geri yatırılması gerekmektedir bu işin zamanlamasında çok manidardır seçimler olsaydı böyle olmazdı bu işin yarınında var

Irfan Atik
Irfan Atik - 3 yıl Önce

Çiğ süt desteği 0.25 liradan devam etmeli üretici kan ağlıyor.

Hakan kayar
Hakan kayar - 3 yıl Önce

Pamuk destegi kesintiye uğradı. 500 kilo uzerinden ödeneceği kesinleşti bu yuzden rahatsızım. Zarar 25000 kilo .

Kayseri38
Kayseri38 - 3 yıl Önce

Abi biriside çıkıp tarımsal desteklerin neden açıklanmadıgını söylesin ya sadece şu tarihte açıklanacak demek çok mu zor binbir zahmetle 10 a yakın kurumun görüşünü aldım istedikleri evrakları tamamlamak için 2 köyün aza larından bile imza aldım 3 ayımı yemedim içmedim çalışmadım istedikleri evrakları tamamladım.ülkenin hayvancılığı bu haldeyken neden hep yokuş bu kadar zor olmamalı kurumdaki çalışan memurun konuyla hiç baglantısı yok sadece memur olmuş adama görevi olan soruyu soruyorum cevap veremiyor bu kadar mı zor bu ülkede bişeyleri başarabilmek.

çifcçi
çifcçi - 3 yıl Önce

şu olacak bu olacak ooo elektrikli traktör kim nerde para verip de alacak..önce bi borclarımızdan kurtulsaydik..ekmiyecem arkadaş böyle giderse

Köylü
Köylü - 3 yıl Önce

Şu traktörü çok merak ediyoruz daha otomobilimiz yokken bu traktör nerden çıkgı

Yaptıkları yanlarına kar kaldı
Yaptıkları yanlarına kar kaldı - 3 yıl Önce

Gettocu müdür ve sendikacılara sıra ne zaman gelecek? Çaycı çorbacı hizmetli hain ama bu beyler tertemiz miş

banner151

banner251