Mayıs ayında çiftçiye 1.3 milyar lira destek ödemesi yapılacak

Mayıs ayında çiftçiye, 9 kalemde destek ödemesi yapılacak. Buna göre, yağlı tohumlu bitkileri, ıslah amaçlı koyun keçi yetiştiriciliği, kırsal kalkınma, buzağı, sürü yöneticisi, hayvan hastalıkları tazminatı ve ari işletme, sertifikalı tohum/fidan kullanımı, lisanslı depolarda ürün kiralama ve organik tarım destekleri bu ay ödenecek.

Mayıs ayında çiftçiye 1.3 milyar lira destek ödemesi yapılacak
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Mayıs ayında çiftçilere yapılacak tarımsal destek ödemeleri ile ilgili olarak açıklama yaptı.

Çelik, Mayıs ayı içerisinde çiftçilere toplam 1.3 milyar lira destek ödemesinin yapılacağını kaydetti.

Yapılacak destek ödemesini kalem kalem açıklayan Çelik, şunları kaydetti:

“2016 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında Mayıs ayı sonuna kadar çiftçilerimize 1 milyar 297 milyon liralık hibe desteği ödemesi gerçekleştireceğiz.

Bu kapsamda yağlı tohumlu bitkiler için 450 milyon lira, ıslah amaçlı koyun keçi yetiştiriciliği için 520 milyon lira, kırsal kalkınma için 150 milyon lira, buzağı için 105 milyon lira, sürü yöneticisi için 20 milyon lira, hayvan hastalıkları tazminatı ve ari işletme desteği için 15 milyon lira, sertifikalı tohum/fidan kullanımı için 30 milyon lira, lisanslı depolarda ürün kiralama için 4 milyon lira ve organik tarım için 3 milyon liralık ödeme yapacağız.

DESTEK ÖDEMELERİNİN 5 MİLYAR 920 MİLYON LİRASI ÖDENMİŞ OLACAK

Ocak ayından bu yana çiftçilerimize toplam 4 milyar 623 milyon liralık destekleme ödemesi yaptık. Ay sonuna kadar üreticilerimize yapacağımız bu ödemeyle birlikte 2016 yılı için planlanan toplam 11 milyar 644 milyon TL'lik tarımsal desteğin 5 milyar 920 milyon liralık kısmını ödemiş olacağız."

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Mayıs ayi 31 gün sürüyo bilmeyen ögrensin.bagkurumuzu ev kiramızı ödiycez zahmet edip ayin kacında ödencegini açiklasaydiniz , mayisin 31 inde ödemelere baslarsiniz , illere göre bi posta ayirirsiniz,sonra da tc kimlik no'suna göre ayirirsiniz haziran sonunda aliriz belki paramizi.Allah'inizdan bulun

- 5 yıl Önce

ayıp be, resmen milletin hakkını avcunuzda tutuyosunuz , 1 sene olmus malı biçip satalı,2 aya yenisini biçecez, beyefendiler lütfederse de bi ara desteğini vercekler.

- 5 yıl Önce

Sözümüzün arkasındayız, bunları bunlardan daha iyi tanıdık. Mayıs 18 ,daha ne zaman ödeneceğine dair açıklama bile yok.Yalanınızı sevsinler.
Tarımdanhaber bari siz kulis bilgisi olarak bi bilgi edinin de sizden ögrenelim ..

ne zaman
ne zaman - 5 yıl Önce

01.01.2016 geçerli olacak olan buza deskeleri nezaman uygalanacak buza atımlarında nasıl yol uygulanacak ilçe tarımların hiçbir fikirleri yok vadandaş nasıl işlem yapacak bu konuda bilgi istiyorum

banner151

banner251