Destekler tek seferde bugün ödenecek!

Yetiştiricinin beklediği 2018 yılı malak, anaç manda ve sürü yöneticisi destekleri, bugün saat 18.00'den sonra tek seferde ödenecek. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, destek ödemelerinin tüm çiftçiye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Destekler tek seferde bugün ödenecek!
banner200
banner217

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2018 yılı malak, anaç manda ve sürü yöneticisi desteklemelerinin bugün saat 18.00'den sonra tek seferde ödeneceğini açıkladı.

Pakdemirli, malak desteği olarak 8 bin 569 yetiştiriciye 8 milyon lira, anaç manda desteği olarak 10 bin 797 yetiştiriciye 18 milyon lira ve çoban istihdamı desteği olarak da 7 bin 23 işletmeye 35 milyon lira destek ödemesinin yapılacağını bildirdi.

Pakdemirli, Adıyaman Ziraat Odası'nda tarım ve hayvancılık sektörü temsilcileriyle görüşmesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, 2018 yılı malak desteklemelerinin yetiştiricilere yarın saat 18.00'den sonra tek seferde ödeneceğini belirtti.

Bu çerçevede 8 bin 569 yetiştiricinin 31 bin 207 baş malağı için 8 milyon lira destek ödeneceğini dile getiren Pakdemirli, tüm çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

Pakdemirli, anaç manda desteği ödemelerinin de yarın başlayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"2018 yılı anaç manda desteklemeleri, yetiştiricilerimize yarın saat 18.00'den sonra tek seferde ödenecektir. 2018 yılı anaç manda desteklemeleri çerçevesinde 10 bin 797 yetiştiricimizin 68 bin 150 baş anaç mandasına 18 milyon lira destek ödenecek. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun. Çoban istihdamı destek ödemeleri de yarın başlıyor. 2018 yılı sürü yöneticisi istihdamı (çoban) desteklemeleri işletmelerimize yarın saat 18.00'den sonra tek seferde ödenmeye başlanacaktır. 2018 yılı sürü yöneticisi istihdamı desteklemeleri çerçevesinde 7 bin 23 işletmemize çoban istihdamına katkıda bulunmak maksadıyla 35 milyon lira destek ödenecek. Tüm işletmelerimize hayırlı olsun."

Malak destek ödemelerinin de diğer ödemelerle aynı gün ve saatte başlanacağını belirten Pakdemirli, 8 bin 569 yetiştiricinin 31 bin 207 baş malağına 8 milyon lira destek ödeneceğini sözlerine ekledi.

YERLİ TÜTÜN YETİŞTİRİCİLERİNE DESTEK

Ayrıca Bakan Bekir Pakdemirli, Adıyaman ziyareti kapsamında yerli tütün yetiştiricilerini de müjde verdi.

Türkiye'de Adıyaman'ın en önemli tütün üretim merkezlerinden biri olduğunu belirten Bakan Pakdemirli, "Önümüzdeki dönemde benim için çok çok önemli olan, Türkiye'deki sigara fabrikalarının çok daha fazla oranda yerli tütünü sigaraların içerisinde buluşturma zorunluluğu. İnşallah bu konuda çalışıyoruz." dedi.

Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Bölgenin önemli ürünlerinden bir tanesi olan sarmalık tütününün kıyılmış vaziyette satışıyla ilgili yasal mevzuat zaten tamamlanmıştı. Bunların alt mevzuatı, yönetmelikler kısmı hızlı bir şekilde yapılacak. Biz gerekli aksiyonu alacağız ama önümüzdeki dönemde benim için çok çok önemli olan, Türkiye'deki sigara fabrikalarının çok daha fazla oranda yerli tütünü sigaraların içerisinde buluşturma zorunluluğu, inşallah bu konuda çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde adım atıyor olacağız. Adıyaman çok önemli bir tütün merkezi ama bundan sonra daha da fazla katma değer elde edeceği bir şekilde üreticimize destek olmak anlamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Konuşmaların ardından Bakan Pakdemirli, Türkiye Petrolleri Cendere Konukevi bahçesine fidan dikti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pamuk
Pamuk - 2 yıl Önce

Pamuk pirimleri mart sonuna kadar ödenecekmi sayın bakanım gübre tohum ve mazot alıcaz bir an önce ödenirse memnun oluruz

Nedim
Nedim - 2 yıl Önce

HUBUBAT SERTİFİKA LI TOHUM DESTEKLERİ DAĞILMADI KARDEŞİM ALDIK DEMEYİN LÜTFEN

Bakanım pamuk pirim
Bakanım pamuk pirim - 2 yıl Önce

Pamuk pirimlerimlerini çok acil bekliyoruz Cumhur Başkan'ımız seçimlere kadar bütün pi

- 2 yıl Önce

SERTİFİKA LI TOHUM DESTEKLERİ NE OLDU SES YOK

- 2 yıl Önce

SERTİFİKA LI HUBUBAT TOHUM DESTEKLERİ NE ZAMAN ÇİFTÇİ YE VERİLECEK

aldık
aldık - 2 yıl Önce

desteklememizi aldık. Oyun ak partiye

tarım
tarım - 2 yıl Önce

bırak odemeleri aksu yapsın o herseyı halleder

Bakanım pamuk pirim
Bakanım pamuk pirim - 2 yıl Önce

Pamuk pirimlerin


banner151

banner251