Çiftçiye 2017 tarım destek ödemesi başladı

Mazot desteği, gübre desteği, hububat ve bakliyat desteği, yem bitkileri desteği, hayvan hastalıkları tazminatı, hayvan gen kaynakları, sertifikalı tohum kullanım desteği, sertifikalı fidan kullanım desteği ve lisanslı depoculuk desteği kapsamında çiftçiye 2 milyar 127 milyon lira ödenecek.

Çiftçiye 2017 tarım destek ödemesi başladı
banner200
banner217

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Çelik, "2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren üreticilerimize toplam 2 milyar 118 milyon TL'lik ödeme yapılacak" dedi.

Çelik, şunları kaydetti:

"Ödemeler kapsamında; mazot desteği için 722,7 milyon TL, gübre desteği için 877 milyon TL, hububat ve bakliyat desteği için 197 milyon TL, yem bitkileri desteği için 240 milyon TL, hayvan hastalıkları tazminatı için 10 milyon TL, hayvan gen kaynakları için 7 milyon TL, sertifikalı tohum kullanım desteği için 57 milyon TL, sertifikalı fidan kullanım desteği için 3 milyon TL ve lisanslı depoculuk desteği için 4 milyon TL olmak üzere toplam 2 milyar 118 milyon liralık hibe desteği verilecek.

Destek ödemeleri bugün 18.00'den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktarılacak. Ödemelere, TC kimlik numarasının son hanesine göre önümüzdeki hafta da verilmeye devam edilecek.

1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayan ödemeler de dâhil edildiğinde üreticilerimize ödenen meblağ tutarı 2.8 milyar TL'yi bulacak.

Böylelikle 2017 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 12,8 milyar TL'lik tarımsal hibe desteğinin yüzde 22'lik kısmını ödemiş olacağız."

Kaynak: Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

Neresi avanta ciftci ureticiler hayvancilik olmasa ne yapacaksin emmoglu desteklemeyinde ac kalin o zaman anlarsinz

- 4 yıl Önce

Başlık yanlış olmuş...''Avanta para dağıtımına başlanmıştır''olacaktı...

2017 hububat destek nezaman
2017 hububat destek nezaman - 4 yıl Önce

Afyonda desteklemeler verildimi fig yonca silaj desteklemeleri odendimi

Koyun destek parasi nezaman
Koyun destek parasi nezaman - 4 yıl Önce

Odeniyor

Findik destekleme odemeleri ne
Findik destekleme odemeleri ne - 4 yıl Önce

Zamani

hayvan tazminatlari
hayvan tazminatlari - 4 yıl Önce

Hayvan tazminatları ne zaman odenecek

banner151

banner251