Buzağı desteğine başvurmayanlara önemli kolaylık

2019 yılı buzağı desteklemelerinde 31 Aralık 2019 tarihine kadar olan başvuru döneminde destekleme başvurusu bulunmayan yetiştiricilerin, 01 Nisan 2020 ve 15 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması gereken başvuruları, bir defaya mahsus olmak üzere yazılı talepte bulunmalarına gerek olmaksızın uygulanacağı açıklandı.

Buzağı desteğine başvurmayanlara önemli kolaylık
banner200
banner217

Samsun'da 2019 yılı 2. Dönem Buzağı Desteklemesi'nin yazılı bir talepte bulunmaya gerek olmaksızın uygulanacağını belirten Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, bu konuda yapılması gereken işlemleri anlattı.

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından korona virüsü önlemleri kapsamında 2019 yılı Buzağı Desteklemeleri'nde 31 Aralık 2019 tarihine kadar olan başvuru döneminde destekleme başvurusu bulunmayan yetiştiricilerin, 01 Nisan 2020 ve 15 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılması gereken başvuruları, bir defaya mahsus olmak üzere yazılı talepte bulunmalarına gerek olmaksızın uygulanacağı açıklandı.

Konu ile ilgili bir açıklama yaparak yapılması gereken işlemleri anlatan Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, "Halkımızın mümkün mertebe evlerinde kalmalarının hayati önem arz ettiği bu salgın günlerinde, 2019 yılı 2. Dönem Buzağı Destekleri'nden yararlanmak isteyen üreticilerimizin işlemleri bir defaya mahsus olmak üzere yazılı talepte bulunmalarına gerek olmaksızın ve aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.

HAYVANCILIK ÖRGÜTLERİNE ÜYE OLAN YETİŞTİRİCİLER NE YAPACAK?

Tebliğde belirtilen hayvancılık örgütleri birinci başvuru döneminde başvurusunu yapmadığı üyelerinden başvuru dilekçesi almadan, bu üyeleri adına 15 Haziran 2020 tarihine kadar il veya İlçe müdürlüklerine başvuru yapabilir. İl veya ilçe müdürlükleri de süresi içerisindeki başvuruları E-Islaha kaydeder. Bir yetiştirici için birden fazla hayvancılık örgütünden başvuru talebi gelmesi durumunda il veya ilçe müdürlüğünce uygun iletişim araçları kullanılarak, yetiştiricilerin bildirimi doğrultusunda örgütü belirlenecektir.

HER HANGİ BİR HAYVANCILIK ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAYANLAR NE YAPACAK?

Herhangi bir hayvancılık örgütüne üye olmayan yetiştiricilerden bireysel askı ve hak ediş listelerinin (icmaller) hazırlanmasında, başvuru dilekçesi alınmayacaktır. E-Islah'da başvuru kaydı bulunmayan tüm yetiştiriciler bireysel başvuru yapmış olarak işlem görecek olup, İl veya ilçe müdürlüklerince bireysel başvuru girişi yapılmasına gerek duyulmayacaktır.

Birinci başvuru döneminde başvurusu olan yetiştiriciler için hatalı kayıt, ölüm ve benzeri durumlar dışında, ikinci dönem için başvuru kayıtlarında işlem yapılmayacaktır. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olmasını diler, sağlıklı günler dilerim" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 23:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dost
Dost - 6 ay Önce

Bırakın başvuruyu zaten yaptık ödemeler nezaman olacak

Lütfü yıldırım
Lütfü yıldırım - 6 ay Önce

Buza için dilekçe yazmaya gerek yok zaten bu inekler mevcut işletmede olduğu ilçe tarım tarafından biliniyor gelib kendilerinin taktığı küpeleri işletme sahibi dilekçe vermesini anlıyamıyorum üreticinin başka işi yok zaten

Hayrettin koyuncu
Hayrettin koyuncu - 6 ay Önce

Ben hiçbir birliğe kayıtlı değilim ilçe tarım dediki 10 Nisan'da gel dilekçe ver desteklemeye dedi ben gitmeme gerek yokmu destek alabiliyor muyum

Ekrem Celik
Ekrem Celik - 6 ay Önce

2019 buzağı destekleri yaratımı bilen varmı

Yolcu çelik
Yolcu çelik - 6 ay Önce

Artık verin şu buzağı desteklemelerini köy yerinde iş imkanıda yok virüs nedeni ile bir yerde çıkamıyoruz gözümüz buzağı desteğinde

abdülbaki Birgül
abdülbaki Birgül - 6 ay Önce

Adımda her hangi bir şey varmı

Serdar abiş
Serdar abiş - 6 ay Önce

2019 testeyi başvurusu bu vuris nedeniyle yapamadık nasıl olacak peki

Gökhan kızgın
Gökhan kızgın - 6 ay Önce

Buzağı destekleri neden gecikti hele bu dönem çifçinin maduriyeti dikkate alınırsa sevinirim zaten alacak vereceği karşılamıyor yem saman derken gelen onlara gidiyor bari zamanında verilse de elimizde olanı satmayalım


banner151

banner251