Anaç Koyun-Keçi desteğini kaçırmayın!

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği kapsamında; 2018 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesi müracaatlarının 1 Eylül 2018 tarihi itibariye başladığını belirterek, başvuruların 2 Kasım 2018 tarihine kadar devam edeceğini duyurdu.

Anaç Koyun-Keçi desteğini kaçırmayın!
banner200

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Anaç koyun ve keçi desteklemesinden yararlanmak isteyen yetiştiricilerimiz, koyun ve keçi yetiştiricileri birliğine üye olmak zorundadırlar.Desteklenecek anaç koyun ve keçilerde;2/11/2018 tarihi itibari ile 15 ila 90 aylık (7.5) yaş aralığında, küpelive yetiştirici adına TÜRKVET'e kayıtlıolma şartları aranacaktır. 2018 yılı için şartları taşıyan anaç koyun ve keçilere hayvan başına 25 TL destekleme ödemesi yapılacaktır.

Yetiştiricilerimiz (göçer hayvancılık yapan yetiştiriciler dahil), İl/İlçe Müdürlüklerine gelerek işletmelerinde bulunan hayvanların güncellemesini yaptırdıktan sonra alacakları güncel liste ile üyesi oldukları koyun ve keçi yetiştiricileri birliğine 1/9/2018-2/11/2018 tarihleri arasında dilekçe ile başvuruda bulunacaktır.Başvurular bittikten sonra birliğe verilen güncel liste üzerinden mahallinde İl/İlçe Müdürlüklerimizce birebir tespit işlemleri gerçekleştirilecek olup, destekleme ödemesinde tespit tutanakları esas alınacaktır.

Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyen yetiştiricilerimiz; İl Müdürlüğümüz, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüze, ilçelerde ise Tarım ve Orman İlçe Müdürlüklerimize başvuruda bulunabilirler.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251