Ağrı'da yüzde 40 hibeli düveler dağıtılmaya başlandı

Ağrı'da yüzde 40 hibeli damızlık düve desteklemesi projesi kapsamında Bakanlığa başvuruları onaylanan yetiştiricilerden, Hayrettin Konyar ve Hâkim Konyar'a 20 adet gebe düveleri teslim edildi.

Ağrı'da yüzde 40 hibeli düveler dağıtılmaya başlandı
banner200
banner217

Proje hakkında açıklamada bulunan Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürü Kenan Engin, "Türkvet'e kayıtlı işletmesi olan yetiştiricilere, Bakanlık tarafından belirlenecek teknik ve sağlık şartlarına uygun olarak düve yetiştirici merkezlerinden, hastalıktan ari işletmelerden, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünden, Damızlık Sığır Yetiştirici Birlikleri, Damızlık Manda Yetiştirici Birlikleri ile Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraklerinden temin edilebilen gebe veya gebe olmayan damızlık düvelerden en az 1 en fazla 10 baş düve alımları karşılığında düve alım bedelinin % 40'ı desteklemeye esas 2019 yılı damızlık gebe düve alımında 5.000TL/baş, 8-15 aylık boş dişi sığır alımında ise 3.000TL/başa kadar hibe verileceğini belirtmiştik" dedi. 

Engin, "Bu kapsamda ilimiz hayvancılığının gelişmesine önemli katkı sağlayacağına inandığımız bu proje ile dağıtılan Simental ırkı gebe düvelerin yetiştiricilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İlimiz genelindeki üreticilerden bu tür destekler için bizlere talep geliyor. Biz de bakanlığımızın bu konudaki proje ve çalışmalarını üreticimize duyurarak yararlanmaları hususunda yardımcı oluyoruz, ayrıca proje kapsamında yetiştiricilerimizce satın alınan gebe düveler için toplamda 100 bin Türk Lirası hibe ödemesi yapılacaktır" dedi.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çifçi
Çifçi - 6 ay Önce

Bende ağrılıyım yine hile kendi adamlarına veriyorlar fakir fukaraya bişey yok. Şebekeleşmiş bunun önlemi alınmalı destekler doğru kişilere doğru yere gitmiyor bu konu incelenmelidir.

Diyadin
Diyadin - 6 ay Önce

Tabi ensesi kalin olana yazin hibeyi o kadar mavi dosya gezgirdik niye bize cikmiyor o kadar masraf ettik yazik degilmi

Hakan güler
Hakan güler - 6 ay Önce

Bende fadalanmak istiyorum ama bu tür destekler çok şart istiyor

Ismaildeniz
Ismaildeniz - 6 ay Önce

Arkadaşlar boşuna oynaşmayın bize bişey vermezler adamlar çoktan o hayvanları buluşturmusler

banner151

banner251