Birlik Başkanı Durgun, ilk göreve geldiklerinde Birlik ciddi bir borç yükü altındaydı, alacağımızın yaklaşık 3 katı borcumuz vardı fakat bugün çok şükür Birliğimiz almış olduğumuz doğru ve zamanında kararlar ve dürüst yönetim ile artıya geçmiştir. Bu sebeple geçmiş yıllarda 40 litre süt bedeli olan aidatı 20 litre süt bedeline düşüreceğiz. Amacımız üyelerinden para kazanan bir kurum olmak değil aksine üyelerine para kazandıran bir Birlik olmak benim yönetim prensibim anlayışım bu şekilde diye açıklamada bulundu. 

Kurbanlık tosun, düve, inek, erkek toklu, koyun, keçi fiyatları belli oldu! Kurbanlık tosun, düve, inek, erkek toklu, koyun, keçi fiyatları belli oldu!

Bunların ikincisi Birliğin Tekirdağ - Malkara karayolu üzerinde bulunan Yenice mahallesindeki çiftliğin düve merkezi olarak yeni yılda faaliyete geçecek olması. Başkan DURGUN yaptığı açıklamada bu güne kadar çiftliğin 7 yıldan beri kredi borcunu ödedik. Çok şükür bu yıl eylül ayında son taksidini de ödeyerek çiftliğin kredi borcunu bitirdik. Şimdi sıra çiftliği faaliyete geçirmeye geldi. Üyelerimize duyuru yaptık. Birliğe düve satmak isteyenlerden yaklaşık ilk etapta 50 baş alım yapacağız. Düve merkezinde bu hayvanların bakımı, aşıları, kontrolleri yapılacak ve gebeleştirilip yine ihtiyacı olan yetiştiricilere satışı yapılacak. Daha sonraki aşamalarda üyelerimizin elinde bulunan satılık gebe düveleri de alarak tek bir merkezden Birliğimizin düve merkezinden pazarlamayı plânlamaktayız. Böylece üyelerimizin hayvanlarının değeri fiyattan satılmasını sağlamayı hedeflemekteyiz. Dedi.