masını bekliyoruz" dedi.

" />

Tarımsal kredi borçları ne zaman ertelenecek?

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, çiftçilerin talepleri doğrultusunda Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden alınan Tarımsal Kredilerin ertelenmesiyle ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Borçların ertelenmesi ile ilgili Hazine Müsteşarlığı ve Bakanlığımızın bir çalışması söz konusu önümüzdeki süreçte Bakanlar Kurulundan bir karar çıkmasını bekliyoruz" dedi.

banner255
Tarımsal kredi borçları ne zaman ertelenecek?
banner200

Tarımsal Kooperatiflerin Borçlarının Yapılandırılması Genelgesi Yayınladı

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kullandırdığı tarımsal amaçlı kooperatiflerin muaccel hale gelen kooperatif ortakların borçlarının yeniden yapılandırılarak 5 yıl süreyle taksitlendirilmesine dair düzenlemenin uygulamasına yönelik genelgenin bakanlıkça yayınlandığını söyledi.

Bilindiği üzere 6736 sayılı kanun 11. Maddesinde tarımsal amaçlı kooperatiflerin veya ortakların 30.06.2016 tarihinden önce kullandırılan ve kanunun yayımlandığı tarih itibari ile muaccel hale gelen kredilerle ilgili düzenleme çıkmıştı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlüklerine gönderdiği genelge ile kanunun uygulamasına yönelik esasları belirlemiştir. Kooperatiflerin il müdürlüklerine müracaat ederek taksitlendirme işlemlerini yapabileceklerdir.

Uslu, çiftçilerin talepleri doğrultusunda Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden alınan Tarımsal Kredilerin ertelenmesiyle ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri ile görüşmeler yaptığını belirterek, “Borçların ertelenmesi ile ilgili Hazine Müsteşarlığı ve Bakanlığımızın bir çalışması söz konusu önümüzdeki süreçte Bakanlar Kurulundan bir karar çıkmasını bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tarim kredi
tarim kredi - 5 yıl Önce

Asıl tarim kredilerin yapılandırılması gerekiyo bizim burda doğal afet yok erteleme yok amA önceden süre gelen borclari nasıl ödeyeceğiz buna derhal müdahale edilmesi gerekiyo

973 sayılı genel mektup
973 sayılı genel mektup - 5 yıl Önce

Eyyyy tarımdan haber gerçekçi ve ciddi ol 973 sayılı tkk

genel mektubu haber yap üfleme...

- 5 yıl Önce

erteleme çiftçiye zarar veriyor erteleme yapılacağına borçların faizini ödesinler daha makbule geçerler....

YAPILAN ATAMALAR..
YAPILAN ATAMALAR.. - 5 yıl Önce

yapılan atamalar ile ilgili bilinmeyen neler var?

borç yapılandırma
borç yapılandırma - 4 yıl Önce

Tarım kıradi kooparatifine borcumu tarsim yapılmadığı için yapılamıyor diyorlar ne yapmam lazım

banner151

banner251