Pancar çiftçisinin isyanı!

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesine bağlı Yazıbelen köyünde hasat ettiği pancarı Elbistan Şeker Fabrikasına teslim edemeyen çiftçi İsmet Özdemir'in sosyal medyada paylaştığı video büyük yankı buldu.

Pancar çiftçisinin isyanı!
banner200

Elbistan Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesinden dolayı hasat ettiği pancarı fabrikaya teslim edemediğini ve karın altında çürümeye terk edildiğini belirten Özdemir, “Çiftinin hali ne olacak? Fabrika devletteyken geçen sene bu zamanlar pancarımız bitiyordu. Fabrika satıldı şimdi durumumuz bu. Ben nasıl edeceğim? Cumhurbaşkanına duyuracağız. Ben şimdiye kadar Ak Parti'ye hiç şaşmadan oy veriyordum. Gelsin de önümüzdeki seçimde bir tane oy çıkartsın. Çiftçiye rezil ettiler. Allah'a havale ediyorum" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sırada tmo var
Sırada tmo var - 3 yıl Önce

Tmo Su an bazı şube ajans ekipleri kapatıp yerlerini satmak için ihaleye çıkıyor tarımda küçülüyor ve bunu yaparken cifci tüccara yem oluyor ital daha çok geliyor kimse etmesin biz ital getirelim diye diye bir çaba var tarim bakaninda

Pancar çiftçisi
Pancar çiftçisi - 3 yıl Önce

Pancar ülkemizde belki en stratejik ürünlerden birisi bu hale düşmesi içler acısı satılan paranın iki katı arazisi ediyor bir tane fabrika yapmadan kazanımları sattık yazıklar olsun.

rabbim kolaylıkversin
rabbim kolaylıkversin - 3 yıl Önce

adamın içi çok dolu

tarım krediyi satalım
tarım krediyi satalım - 3 yıl Önce

en güzel para onda var :) sonuçta yerli malı yurdun malı :) tmo trt neler var neler üretimsiz yapmadan 500 yıllık hedef olmaz fabrika yapacak sın önce telefon alarak değil telefon yaparak petrol tüketerek değil petrole alternatif bularak o hani ekmek yoksa pasta yap deniliyorduya aynen öyle ama şuna dikkat işkur istihdam larının durdurulmalı böyle olmaz köyden şehre millet iniyor 1500 tl yazık dır bir hayvancılık ekim dilkimi encok bu bitiriyor !

- 3 yıl Önce

Akp iktidarını 15 kayıtsiz yıl desdeklemeyi bedelini çok ağır ödüyorum, pancarın tarlada kaldı, hayvanları kestiriiyor, ürünümüz para etmez oldu bedelini canimla ödeyecek hale geldim

Yetim hakkı böyle yenir
Yetim hakkı böyle yenir - 3 yıl Önce

fabrikalar satılırken bunların hepsi dile getirildi ama daha düzenli verimli çalışılacak denildi.Sonuç ortada .Turhal şekerde geçen yıl 50 lira olan küspe bu sene 150 lira .Şeker oranı 18 19 Çıkan pancarlardan 12 13 çıkıyor.

banner251