Kayısı üreticileri borç telaşında!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, kayısı üreticilerinin borçlarının 5 yıldır faiziyle ertelendiğini, üreticilerin bu borçları ödeme gücü kalmadığını söyledi.

Kayısı üreticileri borç telaşında!
banner200
banner217

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa, üreticilerin bu yıl da Ziraat Bankasına, tarım kredi kooperatiflerine ve elektrik dağıtım şirketine olan borçlarını nasıl ödeyeceğinin telaşına düştüğünü ifade etti. Ağababa, “Malatya'da 5 yıldır faiziyle ertelenen borçlar üretici tarafından ödemesi imkansız hale geldi. Pek çok üreticinin ödemesi istenen faiz, anaparayı geçmiş durumda.Pek çok üretici borçlarını ödeyemediği için icralık durumda. Bu şekilde devam ederse Malatya'da icra dairesiyle tanışmayan üretici kalmayacak" ifadesini kullandı.

Malatya'da üreticilerin borçlarının 5 yıldır faiziyle ertelendiğini ifade eden Ağababa, şunları kaydetti:

“Üreticilerin bu borçları ödeme gücü kalmadığını herkes biliyor. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri ile elektrik dağıtım şirketlerine olan her türlü borç faizleri bir defaya mahsus olmak üzere affedilmeli, ana paranın ise faizsiz olarak eşit taksitler halinde ödenmesi yönünde alınacak karar Malatyalı üreticiler ve Malatya ekonomisi için önemli bir adım olacaktır."

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
banner151

banner251