Gübre Takip Sistemi ile ilgili önemli açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tamamen yerli ve milli imkânlarla geliştirilen teknoloji sayesinde azot ve nitrat içeren gübrelerin üretiminden kullanımına kadar tüm aşamasını güvenli hale getirdiklerini söyledi.

Gübre Takip Sistemi ile ilgili önemli açıklama!
banner200

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın İl Kongresinde yaptığı konuşmada Gübre Takip Sistemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Bir müjde paylaşmak istediğini belirten Erdoğan, tarımda son dönemde sıkça tartışılan azot ve nitrat içeren gübre konusunda devrim niteliğinde bir uygulama başlattıklarını bildirdi.

GÜBRENİN TÜM AŞAMASI GÜVENLİ HALE GETİRİLDİ

Erdoğan, şunları kaydetti: "Tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde azot ve nitrat içeren gübrelerin üretiminden kullanımına kadar tüm aşamalarını güvenli hale getirdik. Artık hiç kimse çiftçilerimize topraklarının bereketini artırsın diye verdiğimiz gübreyi alıp da bomba yapımında kullanamayacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devrim niteliğinde bir uygulama olarak tanımladığı Gübre Takip Sistemi nasıl çalışacak ve çiftçiye nasıl bir fayda sağlayacak? Haber için TIKLAYIN…

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

İnşaat takip sistemi kur. Tarım senin işin değil, anlamazsınız

habere sevinen çiftçi varmıdır
habere sevinen çiftçi varmıdır - 3 yıl Önce

Biz de bu haberi bekler dururduk.

- 3 yıl Önce

Detayını merak eden araştırsın.
Gübrede ton başına 5 tl sadece bu sistemi kuran şirkete ödeniyo,toplam satılan kaç milyon ton gübre ise bakın bakalım kaç milyoncuklar ödeniyo . Her çuvala tek tek barkod yapiştirmak nedir ya? bi de bu işi ilaçlara da yapacaklar, o zaman sistemi tümden tıkıycaklar. Hazır olun.

açıklığa kavuşması gerekir
açıklığa kavuşması gerekir - 2 yıl Önce

Bomba yapımında kullanılan NİTRAT'lı gübrelerin dışında kalan diğer gübrelerin günahı ne? Mesela Organik gübrenin artı maliyetle üretimden kullanıma kadar takip edilmesinin tarıma ne faydası var?

banner151

banner251