Genç çiftçi projesi ekmek kapısı oldu

Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi çerçevesinde 2016 yılında Iğdır Merkez Kasımcan köyünde yumurta tavukçuluğu projesine müracaat eden genç çiftçinin işletmesinde incelemelerde bulundu.

Genç çiftçi projesi ekmek kapısı oldu
banner282

Bu proje kapsamında 30.000 TL hibe desteği alarak yumurta tavuğu yetiştiriciliği yapan başarılı işletmeci Gökmen Şıkbaş, hijyen şartlarına uygun kümeste 1000 adet Ataks tavuğunun bulunduğunu belirterek, 2016 yılında işe başladığını söyledi. Devletin verdiği destek sayesinde ürettikleri yumurtaları günlük olarak pazara ve tüketiciye sunduklarını ifade eden Şıkbaş, bu hibe desteği sayesinde iş sahibi olduğunu ifade ederek, verilen destekten dolayı yetkililere teşekkür etti.

İl Müdürü Özkan Yolcu da; “Devletimizde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Taşra Teşkilatları olarak bizlerde her zaman üreticimizin ve çiftçimizin yanındayız. Hep birlikte gayret göstererek çalışacağız ve bu çalışmalarımızın karşılığında Yüce Rabbimden bereketini bekleyeceğiz. İşletmeci genç kardeşimize kolaylıklar ve bol kazançlar diliyorum” dedi.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE