Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerle buluştu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin gıda ve et ithalatını yapıyor olmasının ortada bir sorun olduğunun işareti olduğunu söyledi. Milli Tarım Projesi kapsamında Türkiye genelinden gelen çiftçilerle Külliye'de buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Tarım Projesi'nin önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerle buluştu
banner200

Türkiye'nin gıda ve et ithalatını yapıyor olmasının ortada bir sorun olduğunun işareti olduğunu ifade eden Erdoğan, Milli Tarım Projesi ile bu sorunların çözümü konusunda önemli bir adım atılmış olacağını vurguladı. Yeni destekleme modeli ile plansız üretime son verileceğini de kaydeden Erdoğan, “Hayvancılıkta belirlenen teşvik modeli ile ithalatın önüne geçileceğine inanıyorum" dedi.

DOMATES VE BİBER FİYATLARI KONUŞULDUĞUNDA BENİM AĞRIMA GİDİYOR

Türkiye'nin enflasyon hedeflerine ulaşamamasının en önemli nedenlerinden birisinin gıda fiyatları olduğunu belirten Erdoğan, “Enflasyon rakamları açıklandığında, domates, biber bahsedildiğinde ağrıma gidiyor. Bu topraklar bu kadar bereketli olacak ama biz hala enflasyon açıklandığında domates, biberde sıkıntı yaşayacağız. Bu olmaz. Bunu aşacağız. Ve bizim sebzede çeşitlerleri artırmamız gerekiyor. 19 sebze çeşidi nedir? Bunu artıracağız. Meyve çeşitlerimizi de artırmamız lazım"

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNE KOMPOZT GÜBRE ÇAĞRISI

Azotlu gübre ile toprakların mahvedildiğini de vurgulayan Erdoğan, çöp atıklarının gübre yapımında kullanılabileceğini söyledi. Büyükşehir Belediyelerine de çağrıda bulunan Erdoğan, “30 büyükşehir belediyesi kompozt gübre ile çalışsa, büyük nimet elde ederiz. Kendimiz üretiriz. Çöp atıklarını kompozt gübreye çevirip gübrelemede rahatlıkla kullanabiliriz. Kimyevi azotun tehdidinden gıdaları kurtarabiliriz" dedi.

ÇİFTÇİLİK VE ÇOBANLIK PEYGAMBER MESLEĞİ

Çiftçilik ve çobanlığın Peygamber mesleği olduğunu dile getiren Erdoğan, “Peygamber mesleği olan çiftçi ve çobanlığı teknolojinin tüm imkanları ve teşviklerle en iyi duruma getirmek mecburundayız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 14:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Sn.Cumhurbaşkanımıza ALLAH uzun ömür versin.Gübre fiyatlarını kendilerine bildirdimde düşüş oldu.Tarım kredi gn.muduru yenilendi.Tarım kredide saltanat çiftlikleri satılırsa çiftçiye iyi hizmet yapılır.Çiftçiye faydası olmayan çok şirketleri GUBRETAŞ a kurdurmuşlar sebep açık anlayana.Şirket kuracaklarına çiftçi ortaklarına karpayı risturun dağıtmaları gerekir.Bu güne kadar idareciler rahat yaşadı patron olan çiftçi ezildi ve Tarım krediden yüksek fiyattan mal almak zorunda kaldı.Sn.CUMHURBAŞKANIMIZ inşallah bu kurumuda çiftçiye faydalı hale getirecek.

- 5 yıl Önce

yukarıdaki yoruma katılıyorum.biz tarım kredinin sahibiyiz bize hiç fayda vermediler şirketler kurarak saltanat sürdüler.tarım kredi büyümüş kime idarecilere ben ve ceddimin hakları ne olacak ortaklıktan çıkarken bize ne veriyorlar yolun açık olsun diyorlar.Trakya birlik hiç olmadı sermayelerimizi ürün değerine bağladı ürün farkı veriyor piyasadan ucuz girdi veriyor.Tarım kredi bugüne kadar hep yüksek fiyatla mal satışı yaptı bunlar gerçek.Yeni yeni gübre fiyatlarını dengelediler.Evet sn.CUMHURBAŞKANIMIZ el attıda düzeldi.Tarım bakanımız takibe devam etmeli.Kendilerinnden ALLAH razı olsun.

banner151

banner251