Ağbaba: Çiftçiye ters köşe politikasından vazgeçilmeli!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İyi Tarım Uygulamaları’yla ilgili açıklamalarda bulundu. İyi Tarım Uygulaması yapan üreticilere 24 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile destek verileceği açıklandığını hatırlatan Ağbaba, “9 Kasım'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından destek ellerinden alındı. Devlet ciddiyeti 15 gün arayla ayaklar altına alındı. Yapılan bu ters köşe politikasına son verilmelidir” dedi.

Ağbaba: Çiftçiye ters köşe politikasından vazgeçilmeli!
banner200

Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, 9 Kasım tarihli Tarım ve Orman Bakanlığı tebliği ile son 3 yıldır destek alan iyi tarım uygulaması yapan üreticilere destek verilmeyeceğinin açıklandığını hatırlattı. İktidarın, üreticileri göz göre göre açlığa, sefalete ve icra dairelerine mahkum ettiğini ileri süren Ağbaba, şunları kaydetti: "İyi tarım uygulaması yapan üreticilere 24 Ekim'de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile destek verileceği açıklandı, 9 Kasım'da Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından destek ellerinden alındı. Devlet ciddiyeti 15 gün arayla ayaklar altına alındı. Oysa iyi tarım uygulamaları, 7-8 yıldır devam ettiriliyor. Malatya'da 10 bin, Türkiye genelinde 100 bin üretici 7 yıldır bu desteği alıyor. Son 3 yıldır almak şartı neredeyse tüm üreticileri kapsıyor."

"Destek veriliyor gibi yapıp vermeyenler bir golü de destek tarihini erteleyerek attılar" diye eleştiren Ağbaba, çitçinin, devletine güvenerek yaptığı tüm yatırımların cebinden çıktığını kaydetti.  Üreticilere Cumhurbaşkanı tarafından müjde verilip, 15 gün arayla Tarım ve Orman Bakanlığı'nın geri adım atmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayan Ağbaba, "Yapılan bu ters köşe politikasına son verilmelidir. Bakanlık, 100 bin üreticiyi mağdur edecek ilgili maddeyi derhal tebliğden çıkarmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 2 yıl Önce

Ak parti en çok oyu kırsal kesimden almaktadır yani üreticiletden. Memnunlar ki oy veriyorlar. Perişanlık falan söz konusu değil.

Hasan külük
Hasan külük - 2 yıl Önce

Sayın bakanım çiftçiler acil kredi ertelemesi bekliyor nezaman belli olacak kimse borcunu ödeyemiyor herkes bekliyor

klark
klark - 2 yıl Önce

Ajda Pekkan şarkısı gibi Palavra Palavra

Ali aktar
Ali aktar - 2 yıl Önce

Çiftçilerin gözlerinde kan akıyor bakan da salla başını al maaşını adamın umurundamı ki banklarda çiftçi in borçları nasıl da ödeceyı bilmez bakan istifa sını istiyoruz inşAllah

Mehmet Alınman
Mehmet Alınman - 2 yıl Önce

Kırsal alanlar bütününe baktığımızda Ak Parti önemli bir oy ortalamasına sahip görünüyor. Ağababa sen çiftçilikten ne anlarsın? Gübre fiyatları %1500'de artsa Reyisin yanındayız. Çiftçinin önünde jipleri var, sizin döneminizde benzin kuyruklarındaydı çiftçi,. Şimdi dud ve otur yerine

banner151

banner251