Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında %50 Hibeli Makine Ekipman alımına yönelik başvuruların 20 Ocak’ta tarihinde sona ermesi nedeniyle Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 

“Giresunlu çiftçilerimiz %50 Hibeli Makine Ekipman alımına büyük ilgi göstermiş ve  bin 612 proje başvurusu yapılmıştır. Proje toplam tutarı: 41 milyon 327 bin 318 TL, Hibeye esas tutar : 32 milyon 177 bin 507 TL ve Proje toplam hibe Tutarı: 16 milyon 527 bin 253 TL’dir.

Başvurular 20 Ocak 2023 tarihinde sona ermiş olup, Bakanlığımızca proje başvurularına dair değerlendirme işlemleri halen devam etmedir.  Bu değerlendirme işleminin tamamlanması ve sonuçların açıklanmasını takiben başvuru sahipleri ile hibe sözleşmelerinin imzalanarak yatırımlara başlanacak ve sunmuş oldukları projelerine göre üreticilerimizin makine ekipmanlarını alabileceklerdir.

ÇİFTÇİNİN TERCİH ETTİĞİ MAKİNE EKİPMANLAR

Giresun'da 70 bin büyükbaş keneye karşı ilaçlandı! Giresun'da 70 bin büyükbaş keneye karşı ilaçlandı!

Çiftçilerimiz ağırlıklı olarak; motorlu tırpan, motorlu çapa makinesi, atomizör, pülverizatör, akülü budama makası  ve arıcılıkla ilgili makine ekipman alımı için başvuru yapmışlardır.

Hibe programının çiftçilerimize etkin duyurulmasına katkı sağlayan, emek veren İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizde görevli  tüm mesai arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ederiz.” Dedi.