Projenin protokolleri DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’in ev sahipliğinde ve Giresun İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Muhammet Angın tarafından imzalandı. Giresun Valiliği himayelerinde ve yeni yatırımların desteklenmesi, istihdamın artırılması çerçevesinde uygulanacak olan proje kapsamında 12 adet 240 m² sera kurulumu yapılması planlanıyor. 

Giresun'da modern tarım tekniklerinin kullanımını yaygınlaştırmak, çiftçileri bu yeni tekniklerle buluşturmak, daha bol ve kaliteli ürün üretimini sağlamak amacıyla İl Müdürlüğünce proje bazlı çalışmalara hız verildi. Örtü altı yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla yapılan girişimler özellikle desteklenmekte olup bu seralarda yapılan üretim mono kültür tarımın hâkim olduğu Giresun'da küçük aile işletmelerinin gelirlerini çeşitlendirecek. 

Tarımsal destek ödemesinde yeni uygulama! ÇKS borcu destek tutarından kesilecek! Tarımsal destek ödemesinde yeni uygulama! ÇKS borcu destek tutarından kesilecek!

Çiftçilerin örtü altı sebze üretimine olan ilgileri gün geçtikçe artarken, üretilen ürünler yerel pazarlarda satışa sunulmakta bu gelişme hem İldeki sebze ihtiyacını karşılamaya oldukça katkı sağlarken, hem de çiftçiler için ek bir gelir kaynağı oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda verilen seralarda üretimi yapılan sebzelerin gelişimi ve verimi istenilen seviyelere ulaştığı belirtilirken, sera desteklemelerine önümüzdeki yıllarda da devam edilmesi planlanıyor.