Kenevir üretiminde poşet iddiası!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, kenevir üretimiyle ilgili olarak ilginç bir iddiada bulundu. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın birden bire kenevir üretimini gündeme getirdiğini belirten Gaytancıoğlu, “Bunun poşetin 25 kuruş olmasıyla bir ilgisi olabilir mi acaba?” diye sordu.

Kenevir üretiminde poşet iddiası!
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Gaytancıoğlu, kenevir üretiminin gündeme gelmesini desteklediklerini belirterek, “Türkiye bütün tarım ürünlerinde planlı bir şekilde üretime geçmelidir. Kaldı ki kenevir üretimini daha çok desteklemek zorundadır. Çünkü maalesef Türkiye'de kenevir imalatını, ticaretini ve transferini terör örgütü PKK yapmaktadır. Başta eroin ve kokain olmak üzere diğer doğal ve sentetik-kimyasal uyuşturucular üzerinden olduğu gibi kenevirden de milyonlarca dolar kirli parayı PKK elde etmektedir. Jandarma ve polisin operasyonlarında ele geçirilebilen kenevir miktarı göz önüne alınırsa, bu devasa kirli rantın büyüklüğü de anlaşılacaktır” dedi.

YANDAŞLARA RANT KAPISI İDDİASI!

Ancak bir çok üründe ithalat artarken kenevir üretimine önem verilmesine çelişkiyle yaklaştıklarını dile getiren Gaytancıoğlu, şu iddiada bulundu: “Türkiye tarımını bitiren AKP hükümeti kenevir üretiminde de üretimi destekler gözükerek bunu da yandaşlarına bir rant kapısı olarak kullanmayı düşünmektedir. Nasıl ki, et ithalatını yandaş firmalarına yaptırıyorsa, et satışlarını yandaş zincir marketlere yaptırıyorsa, kenevir üretimi değil ama işlenmesi ve pazarlama işi yandaşlara yaptırılabilir. Ayrıca eğer AKP ve onun Genel Başkanı üretimde gerçekten hassas ise aynı hassaslığı buğday, arpa, soya, çeltik, tütün, ayçiçeği gibi ürünlerde de göstermelidir ki yerli ve milli olduğunu anlayalım”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayıp
Ayıp - 3 yıl Önce

Yav sizde herşeye muhalif olmayın arkadaş iyi iyidir.

banner151

banner251