Tarım ve Orman Bakanlığı insan odaklı çalışma prensibine paralel olarak üreticilerin maliyetlerine katkı sağlamak ve üretimde sürdürülebilirliğin temini adına yaptığı destek ödemeleri devam ediyor. Bu kapsamda 2022 yılı Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında Bolu üreticimize 2 Milyon 500 Bin lira destek ödemesi 7 Nisan itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Müdürü İzzet Murat, şunları kaydetti: 

"Üretim ve üretenin yanında yer alarak, gıda arzının devamlılığı dünyada stratejik öneme haiz olmuştur. Bakanlığımız üretim ve üretici odaklı desteklemeleri ile üretimin sürdürülebilirliğinin temini açısından üreticisinin yanında yer alarak desteklemeye devam etmektedir. Bu kapsamda bakanlığımız 7 Nisan itibari ile üreticilerimizin hesaplarına hak edişlerini yatırmaya başlamıştır.

7 Nisan itibari ile başlayan destekler kapsamında Mudurnu ve Göynük ilçelerimizde 1256 üreticimizin 14.546 dekar arazisi için 2 Milyon 500 Bin TL üreticilerimizin hesaplarına geçmeye başlamıştır.

Tarım İl Müdürlüğünden buğdayda süne mücadelesiyle ilgili önemli uyarı! Yüzde 100 zarar verebilir! Tarım İl Müdürlüğünden buğdayda süne mücadelesiyle ilgili önemli uyarı! Yüzde 100 zarar verebilir!

NOT: Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği kapsamında TC son Hane;

            4-6-8 olanlar için 7 Nisan saat 18.00'dan sonra,

            0-2 olanlar için 14 Nisan saat 18.00'dan ödenecektir.