Yaklaşık 3 yıldır Antalya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Mustafa Özen, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürü olarak İzmir'e atandı. 

Antalya'da örtü altı üretim başta olmak üzere özellikle yayla bölgelerinde örtü altı üretimin artırılması, tropik meyve üretiminin geliştirilmesi gibi birçok projede görev alan Mustafa Özen, 17 Ocak Cuma günü kentten ayrılarak yeni görev yerine gidecek. Özen, 20 Ocak Pazartesi günü İzmir'de göreve başlayacak. Mustafa Özen'in yerine atanacak isim ise henüz açıklanmadı.

HELALLİK İSTEDİ 

İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne atanan Mustafa Özen, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, mesai arkadaşlarından helallik istedi. Özen, şunları kaydetti: Acısıyla tatlısıyla, doğrusuyla yanlışıyla, hep bu şehre, bu sektöre daha fazla nasıl hizmet edebiliriz diye mücadele verdik. Bazen kırdık, bazen de kırıldık. Ama hiç bir şey bu koca yürekli şehre hizmet etmemize engel olmadı.

Antalyam öyle bir şehir ki; bütün güzellikleri fazlasıyla hak ediyor. Bundan sonrada eminim hak ettiği bu hizmeti alacaktır. Güzel işler yaptık ve yapma gayretinde olduk hep. İşçisinden müdürüne, şoföründen mühendisine, temizlikçisinden veterinerine kadar tüm mesai arkadaşlarım büyük bir özveri ve sorumluluk bilincinde yanımızda ve arkamızda oldu bu şehre hizmet ederken. Hepsi tıpkı bu şehir gibi koca yürekli. Her şey gibi artık bizimde gitme vaktimiz geldi.

Başta çiftçilerimiz, üreticilerimiz olmak üzere, tüm Antalya'ya, bizlerden ve çalışmalarımızdan desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz Münir Karaloğlu'na, büyüklerimize, STK'lara, her çalışmamıza ilgi gösteren tüm basın mensuplarına, tüm mesai arkadaşlarıma, dostlara, arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.

Umarım Rabb'im ve sizler bizden razı olmuşsunuzdur. Bütün haklarımız bu şehre helal olsun. Helallik verir helallik isteriz. Sayın Bakanımızın takdir ve tensipleri ile İzmir İl Müdürü olarak görevlendirilmem sebebi ile, bundan sonra bütün enerjimizi, gayretimizi Rabb'im izin verdiği sürece memleketimizin başka bir koca yüreklisi olan GÜZEL İZMİR için vereceğiz."