Bolu'da Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında %50 Bakanlık Bütçesi ve % 50 Çiftçi Katkısı ile dağıtımı yapılan ve ekimi gerçekleştirilen Yağlık Ayçiçeği ekili alanlar kontrol edilmeye başlandı.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu Tarım ve Orman İl Müdürü İzzet Murat, şunları kaydetti: “Tarım arazilerinin kullanımın etkinleştirilmesi projesi kapsamında ekimi gerçekleştirilen yağlık ayçiçeği tohumlarımızın çıkışları başlamakla birlikte bakanlığımızdan gelen personelle birikte sahada incelemelerde bulunuldu. Ağırlıklı olarak ekimin gerçekleştirildiği Göynük ilçemizde; Hisarözü, Bulanık, Hilaller, Gerişler ve Narzanlar köylerine ziyaretler geçekleştirilmiş olup, yapılan kontrollerde bitki gelişimlerinin ay itibarıyla olumlu seyrettiği görüldü” dedi. 

YOL HARİTASI DEĞERLENDİRİLDİ

Ziyaret sonrası değerlendirme ve bilgi alışverişi yapılarak izlenecek yol haritası değerlendirildi. Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye'nin ve dünyanın ilk kadın traktör üreticisi Zeynep Erkunt Armağan hayatını kaybetti! Türkiye'nin ve dünyanın ilk kadın traktör üreticisi Zeynep Erkunt Armağan hayatını kaybetti!