Adana’da, Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi kapsamında 2023 yılı 1. Hibe programı yoksul ve çok yoksul hanelerin desteklenmesi ilanı yayımlandı. Proje kapsamında Adana’nın Aladağ, Feke, Pozantı ve Saimbeyli ilçelerinde faaliyet gösteren  üreticilere motorlu tırpan makinesi hibe edilecek.

antrac-520b-tirpan-min

 Bu destek kapsamında( Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi)  Motorlu Tırpan Makinesi yararlanıcılara teslim edilecek. Proje bölgesinde meyilli sarp arazide çapa makinasının ve hasat makinelerinin giremeyeceği sarp arazilerde yetişen arpa, buğday, yem bitkileri ayrıca çiftçilerimizin üretim yaparken yabancı ot ile mücadele işlerini çevreye ve toprak yapısına zarar vermeden, daha kolay yapabilmelerini sağlamak ve doğal dengeyi korumak amacıyla motorlu tırpan alımlarının bu hibe programı ile desteklenmesi sağlanacak.

Nasıl başvuru yapılır?

Başvuru ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsen yapılmaktadır.

Başvuru Tarihleri

Çiftçiye 5 kalemde 2,5 milyar lira destek ödemesi yapıldı! Çiftçiye 5 kalemde 2,5 milyar lira destek ödemesi yapıldı!

Başvuru Başlangıcı    : 06 Mart 2023    Saat : 08:00

Başvuru Bitişi             : 28 Nisan 2023   Saat : 17:00

Başvuru sahiplerinde aranacak özellikler

1.      Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) vatandaşı olmak.

2.      Yukarıda tanımı yapılmış hedef grup içerisinde yer alan yoksul ve çok yoksul tanımına uygun gerçek kişiler olmalıdır.

3.      Başvuru sahiplerinin “C. Uygulama bölgesi” bölümünde yazılı köylerde/mahallelerde ikamet etmesi zorunludur. Duyuru tarihi itibariyle en az 6 (altı) aylık asli ikametinin bu mahallelerde/köylerde olduğunu gösteren Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu istenecektir.

4.      Kamu çalışanları (kadrolu ve sözleşmeli işçi, memur vs.) başvuru yapamazlar.

5.      Aynı hanede/ikamette yaşayan bireyler tarafından aynı çağrı döneminde tek bir hibe konusunda başvuru yapılabilir, aksi durumun tespiti halinde tüm başvurular iptal edilecektir.

6. Bu destekten faydalanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları kayıtlarına göre muhtaçlık kaydı olması gerekmektedir.

7. Başvuru sahipleri başvuru tarihi itibariyle 18 yaşına girmiş ve 66 yaşından gün almamış gerçek kişiler olmalıdır.

8. Başvuru sahibi daha önce KDAKP kapsamında herhangi bir hibe destek programından yararlanmamış olmalıdır.