Milli Tarım Buluşmasına TZOB sansürü!

Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nden dikkat çeken 'çiftçi' sansürü! 5 milyon çiftçinin üyesi olduğu TZOB, önceki gün Türkiye'nin dört bir tarafından gelen binlerce çiftçinin katılımıyla Beştepe'de yapılan 'Milli Tarım Buluşması' ile ilgili web sayfasında ve sosyal medya hesaplarında hiç bir bilgiye yer vermedi.

Milli Tarım Buluşmasına TZOB sansürü!
banner200

ÖZEL HABER

Birçok meslek örgütü ve çiftçi kuruluşu, binlerce çiftçinin katılımı ile Beştepe'de yapılan 'Milli Tarım Buluşmasına' web sayfalarında yer verirken Türkiye'nin en büyük çiftçi kuruluşu olan TZOB, programla ilgili en ufak bir habere yer vermedi.

Milli Tarım Projesi'ne destek kapsamında binlerce çiftçinin katılımıyla gerçekleştirilen programla ilgili haberleri web sayfasında görmezlikten gelen TZOB, sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımlarda da benzer bir sansür uyguladı. TZOB'un kurumsal sosyal medya hesaplarından Başkan Şemsi Bayraktar'ın oda başkanlarını kabulleri ile ilgili fotoğraflar paylaşılırken, Milli Tarım Buluşmasına dair hiçbir fotoğraf paylaşılmadı.

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ın geçtiğimiz Cuma günü Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Bakanlıkta yaptığı görüşmenin haberi, hiçbir içerik olmamasına rağmen gerek kurumsal web sayfası gerekse sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, Ankara'da binlerce çiftçinin katılımıyla gerçekleştirilen ve önemli mesajların verildiği programa dair hiçbir haber ve paylaşıma yer verilmemesi dikkat çekti.

Bilindiği üzere TZOB Başkan Şemsi Bayraktar'a programda konuşma hakkı verilmemişti. Bayraktar, Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile yan yana protokolde de yer almamıştı. Bu durum; 'Bir tepkiden dolayı mı çiftçinin Milli Tarım Buluşması sansürlendi?' sorusunu akıllara getirdi.

TZOB'un web sayfasında, Milli Tarım Buluşmasına dair haberlere yer verilmedi...


TZOB'un kurumsal facebook hesabında Başkan Şemsi Bayraktar'ın oda başkanları kabul haberleri paylaşıldı...TZOB'un kurumsal twitter hesabından da Milli Tarım Buluşmasına ait hiç bir paylaşım yapılmadı...TZOB'un sosyal medya hesaplarından yapılan bütün paylaşımları kendi hesabından paylaşan Basın Danışmanı Metin Türkyılmaz da TZOB Başkanı Bayraktar'ın Bakan Çelik ile yaptığı görüşmenin fotoğrafını paylaşırken, Milli Tarım Buluşması'nı görmezlikten geldi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Oraya davet edilen çiftçiler kim, nasıl belirlendi isimler, kim belirledi bu isimleri. gerçek çiftçimi bunu araştırmada fayda var.

odalar - birlikler
odalar - birlikler - 5 yıl Önce

Tarımsal destekleriçin ziraat odasından çiftçi belgesi zorunluluğunun kaldırılması gerekiyor. Madem çiftçi için çok çalışıyorlar, o halde çiftçi de zorunlu olmasa bile ziraat odalarına üye olmaya ve aidat ödemeye devam ederler zaten.

Kambur
Kambur - 5 yıl Önce

Belki de bir devrin sonu gelmiştir. Ve bu oluşum artık kesilip atılmalıdır.

Isparta
Isparta - 5 yıl Önce

Bence tzob ler Türkiye üzerinde yaşayan ve yaşamak için çabalayan çiftçinin kan emicisi olarak görülmektedir diye düşünüyorum bizim bölgemizde hiç bir çiftçiye destek olmayan bir kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. Sadece destekleme kapsamında dosya hazırlığı aşamadında aidat ve dekar ücreti alan ve hiçbir alanda çiftçiye faaliyet göstermeyen bir müessese dir yanlış biliyorsam veya yanılıyorsam lütfen aydınlatılmak isterim

- 5 yıl Önce

Halbuki bi kaç gün önce sn. bakanla hasbihal ederken ne kadar da içten gülücükler saçıyodu..
Valla moralim bozuldu simdi ..

TZOB üye olan çiftçilergeriye
TZOB üye olan çiftçilergeriye - 5 yıl Önce

TZOB çiftçileri geriye dönük borçlanması yapılarak emeklilik hakkını verilmesi

Tzob
Tzob - 5 yıl Önce

Demekki şemşi yi kale almamışlar

- 5 yıl Önce

Valla küser saraya teftiş gönderir


banner151

banner251