Antalya’nın Manavgat ilçesinde yangında traktörleri zarar gören ailelere 16 yeni traktör dağıtıldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, traktörleri hibe eden firmalara teşekkür etti.

İHA'nın haberine göre, Antalya Manavgat'ta tarihin en büyük yangınından sonra evleri, eşyaları, araçları yanan, hayvanları telef olan vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediliyor. Cumhurbaşkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yangın afetinden zarar gören çiftçilere traktör bağışı çağrısı yapılmasının ardından yangında traktörleri zarar gören 16 aileye yeni traktörleri teslim edildi. Manavgat Gençlik Merkezi'nde düzenlenen araçların teslim törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Aydın, Tuba Vural Çokal, Albayrak Grubu şirketlerinden TÜMOSAN'ın Genel Müdürü Halim Tosun ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

2022 yılı biçerdöverle biçim ücreti ve balya yapım fiyatı belli oldu! 2022 yılı biçerdöverle biçim ücreti ve balya yapım fiyatı belli oldu!

Törende konuşan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'da toplam 25 traktörün yandığını, bir vatandaşın traktör kaydının olmadığını belirterek traktör almaktan feragat ettiğini, 4 vatandaşın da traktör almak yerine bedelinin ödenmesini istediğini ve bu bedellerin AFAD tarafından kendilerine ödendiğini açıklayarak, "Bugün 16 traktörün dağıtımını yapıyoruz" dedi.