TMO eski Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, kamunun önümüzdeki aylarda hububat satış politikasında değişikliğe gideceğini iddia etti. “Önümüzdeki aylarda kamunun satış politikalarında muhtemel değişikliklere hazır olun” diyen Kemaloğlu, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda bunun gerekçesini de şu şekilde açıkladı…

HUBUBAT FİYATLARINDA HIZLI YÜKSELİŞ OLMAYACAĞINI AYLARDIR YAZIYORUM

Hububat piyasa fiyatları inişli çıkışlı seyrediyor. Kamunun özel sektöre yeni yıla kadar kayda değer ürün satamayacağını, fiyatlarda hızlı yükseliş görülmeyeceğini aylardır yazıyorduk. Öyle de oluyor. Bu gidişle kamu elinde çok ciddi stoklar devredecek, tabii ihracat veya başka yollarla satış hamleleri yapılmaz ise.

Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı'dan yeni hasat sezonu ve TMO'nun hazırlıklarına yönelik açıklama! Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı'dan yeni hasat sezonu ve TMO'nun hazırlıklarına yönelik açıklama!

BUĞDAY EKİLİŞLERİNDE ARTIŞ VAR!

Rekolte beklentisi de şu an için olumlu, buğday ekilişlerinde artış var. Lisanslı depo stokları uzun süre muhafaza edilebilir. Açık yığın veya modern olmayan depoların tasfiyesi stres yaratacaktır. Faiz, stok maliyeti, talep daralması önemli, 2024 yılını üretim artış etkisi yanında ithalatın yarattığı fazla miktar zorlayacak görünüyor.

PİYASADA DURGUNLUK İLAVE TALEP DARALMASINA NEDEN OLUYOR! TMO’NUN SATIŞ POLİTİKASINDA MUHTEMEL DEĞİŞİKLİKLERE HAZIR OLALIM!

Piyasadaki durgunluk ilave talep daralması yaratıyor. Önümüzdeki aylarda kamunun satış politikalarında muhtemel değişikliklere hazır olalım”

Ismail Kemaloğlu-2