Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, TMO'nun yeni hasat dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladığını belirterek, "Randevu sistemimiz bu sene değiştirildi, 'Randevu alamadım.' diyen çiftçimiz olmayacak." dedi.

TMO OLARAK HER TÜRLÜ PROJEKSİYONA HAZIRIZ

Yem fiyatları arttı, gübre fiyatları düştü! Yem fiyatları arttı, gübre fiyatları düştü!

Hububat Tedarikçileri Derneği (HUBUDER) tarafından geçtiğimiz günlerde TMO desteğiyle düzenlenen Uluslararası 2024 Hasadına Doğru Türkiye ve Dünyada Tahıl Konferansı’nda bir konuşma yapan Güldal, Türkiye'de bu yıl rekoltenin bereketli olmasını beklediklerini belirterek, "TMO olarak her türlü projeksiyona hazırız. Geçen yıl TMO, tarihinin en yüksel alımını gerçekleştirdi. Milli servet olarak nitelendirdiğimiz bu stokları dikkatli şekilde takip ettik. Ekonomik olarak önümüzdeki birkaç yılın sigortası noktasında önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

TÜM HAZIRLIKLARI TAMAMLADIK

TMO'nun yeni hasat dönemi için yapılması gereken tüm hazırlıkları tamamladığını belirten Güldal, "Hasadın başlamasıyla yapılan çalışmalar kamuoyuyla paylaşılacak. Randevu sistemimiz bu sene değiştirildi, 'Randevu alamadım.' diyen çiftçimiz olmayacak. TMO bu yıl kendisine tevdi edilecek tüm ürünleri üreticilerin tercihlerine göre almak için tüm hazırlıklarını yapmıştır, depolamayla ilgili de bir endişe olmasın." ifadesini kullandı.