Ziraat oda başkanından şok iddia: Ak Parti'den ayrılıp BBP'ye geçtiğimiz için bize traktör vermediler!

AK Parti'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın çiftçilerin kullanımına sunulmak için ziraat oda başkanlarına verdikleri 5 traktörün arkasından şok bir iddia gündeme geldi. Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan, "Ben AK Parti'den ayrılıp, BBP'ye geçtim. Bize traktör vermediler" dedi.

Ziraat oda başkanından şok iddia: Ak Parti'den ayrılıp BBP'ye geçtiğimiz için bize traktör vermediler!
banner200

AK Parti'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar ilçesindeki çiftçilerin kullanımına sunulmak üzere beş traktörü ilçe ziraat odası başkanlarına teslim etti. Büyükkılıç'ı yalanlayan Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan, şunları söyledi: Ben AK Parti'den ayrılıp, BBP'ye geçtim. Bize traktör vermediler. Traktörü, hizmetlerini eleştirdiğim Akkışla Belediye Başkan'ından almamı istediler. Bana resmen "Ona biat et" diyorlar.

Sözcü gazetesinden Müslüm Evci'nin haberine göre, AKP'li Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın iki gün önce Yahyalı, Sarız, Bünyan, Akkışla ve Yeşilhisar ilçesindeki çiftçilerinin kullanımına sunulmak üzere 1 milyon 300 bin TL değerindeki beş traktörün tek tek ziraat odası başkanlarına teslim edildiği açıklanmıştı. Büyükkılıç’ın açıklamalarını yalanlayan Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan kendisine traktör teslim edilmediğini iddia etti.

Kendisine verilmesi gereken traktörün, arasının açık olduğu AKP'li Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Eraslan'a verildiğini belirten Sedat Eraslan şunları söyledi:

"Kayseri Büyükşehir Belediye başkanımız aylar önce 11 ilçe Ziraat Odası Başkanımızla birlikte toplantı yaptı. Toplantıda bizim ilçemizin de bulunduğu toplam beş ilçeye traktör verilmesine karar verildi. İki gün önce diğer dört ilçe ziraat odası başkanımıza haber verildi ve törenle traktörler kendilerine teslim edildi. Bana ise haber verilmedi.

Akkışla Ziraat Odası Başkanı Sedat Eraslan:

“BÖYLE UYGUN GÖRDÜK” DEDİLER

"Bir gün sonra AK Parti İl Başkanlığı'na çağrıldım. İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun yanında Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Eraslan ve İlçe Başkanı Özgür Özuzun da oradaydı. Bana verilmesi gereken traktörün Eraslan’a verileceğini benim de traktörü ondan teslim alacağımı söylediler. Ben de “Ama diğer ziraat odası başkanlarına teslim ettiniz, benimkini niye bana vermiyorsunuz?” diye sordum. “Böyle uygun gördük” dediler. Burada resmen benden daha öncesinde çalışmalarını eleştirdiğim belediye başkanına biat etmemi istediler.

Ben AK Parti'den belediye başkanlığı için adaylığımı koydum, ilçe başkanlığı yaptım. 2019’da ise BBP’den Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldum. Bundan sonra Ayhan Eraslan çiftçilerimizin sıkıntılarıyla ilgili birçok konuda bizi engellemeye çalıştı. Ben de bunları kamuoyuyla paylaştım. Bu yaşananlardan sonra benim onun emrine girerek, ona boyun eğmemi istiyorlar. Ama kusura bakmasınlar ben boyun eğmeyeceğim."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2021, 01:59
YORUM EKLE
banner151

banner251