Yetiştiriciler hayvan pasaportlarını dijital ortamdan alabilecek

Yetiştiriciler, İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmasına gerek olmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabilecekler. Tarım ve Orman Bakanlığı konuyla ilgili olarak bir duyuru yayınladı.

Yetiştiriciler hayvan pasaportlarını dijital ortamdan alabilecek
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığı konuyla ilgili olarak yaptığı duyuruda şunlar kaydedildi: "Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına karşı İl ve İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüklerindeki yoğunluğun azaltılması için 'tekpencere.tarbil.gov.tr'  adresi üzerinden gerçek ve tüzel kişiler İl/İlçe Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmasına gerek olmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabileceklerdir. Bu çerçevede Hayvan pasaport ödemeleri  sanal post  üzerinden gerçekleşecektir.

HAYVAN PASAPORTU BAŞVURULARI E-DEVLET ÜZERİNDEN DOĞRULANACAK

Tarım ve Orman Bakanlığının diğer sistemleriyle bütünleşmiş olacak şekilde tasarlanan bu sistemle, hayvan pasaportu başvurusu yapmak isteyen kişiler, TC kimlik numaraları ile e-Devlet üzerinden doğrulanacak. Kimlik doğrulaması yapılmayan kişinin başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.

Hayvan pasaportu Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında küpelenerek kayıt altına alınan sığır cinsi hayvana ait ırk, cinsiyet, doğum tarihi, hareket bilgileri, hayvan sahibi bilgileri ve aşı bilgilerini içeren il/ilçe müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan kimlik belgesidir.

İl ve İlçe Müdürlüklerimize uğramadan temin edebilirsiniz

Mesai saatleri dışında ve hafta sonları da temin edebilirsiniz.

https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ *adresine E- Devlet şifresiyle giriş yapılır.

Üst kısımda bulunan “ *BELGE AL* “ tıklanarak, Hayvan Pasaportunu almak istediğiniz hayvanlar seçilip ödeme yapılarak doğrulanabilir Hayvan Pasaportu alınır.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 13:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
adaletxx
adaletxx - 7 ay Önce

buda güzel :)

Helal olsun
Helal olsun - 7 ay Önce

Tebrik ediyorum

banner151

banner251