Traktörü haczedilen çiftçiler: Tarım Bakanına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını hatırlattılar

Traktörleri haczedilen çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenerek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı doğrultusunda Tarım Bakanımızın bizim derdimizle de dertlenmesini bekliyoruz" dediler.

Kayseri'de, ahırında çıkan yangında 8 büyükbaş hayvanı telef olan besici Sayım Demir'e, Tarım ve Orman Bakanlığının hibe ettiği ikisi gebe 8 büyükbaş hayvan törenle teslim edildi. Hayvanların teslim törenine Ankara'dan video konferans yöntemiyle katılan Bakan Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'üreticinin derdiyle dertlenin' talimatını hatırlattı. Bu sözler üzerine traktörleri haczedilen çiftçiler de Tarım Bakanına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını hatırlattılar. 

BAKAN PAKDEMİRLİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TALİMATINI HATIRLATTI 

Hayvanların teslim törenine Ankara'dan video konferans yöntemiyle katılan Bakan Pakdemirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımızın bize her zaman talimatı bir üreticinin dahi olsa herkesin derdiyle dertlenin, herkesin derdine de derman olmaya çalışın. Biz kendisinden aldığımız ışık, kendisinin azmi ve çalışkanlığını sadece takip etmeye çalışıyoruz” dedi. 

TRAKTÖRÜ HACZEDİLEN ÇİFTÇİLER DE KENDİLERİNİN DERDİYLE DERTLENİLMESİNİ İSTİYOR

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından ekmek tekneleri olan traktörleri haczedilen çiftiler de Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi yanlarında görmek istiyor. Ahırında çıkan yangında hayvanları telef olduğu için mağdur olan besiciye yapılan desteğin memnuniyet verici olduğunu, kendilerini de sevindirdiğini belirten mağdur çiftçiler, kendilerinin de uygulanan yüksek faiz ve komisyonlardan dolayı borçların ödenemeyecek duruma geldiğini ve traktörlerinin haczedildiğini hatırlatarak, “Sayın Tarım Bakanımızın bizim derdimizle de ilgilenmesini, derman olmaya çalışmasını istiyoruz. Biz kredi borçlarımızın affedilmesini istemiyoruz. Ancak bir ödeme kolaylığı sağlanmazsa bu borçları ödememiz mümkün değil” şeklinde taleplerini ilettiler.    

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 22:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem yıldırım
Adem yıldırım - 8 ay Önce

Kefillikten maduruz erteleme yapılandırma yokmu çifçiye traktörünüz haciz işlemi başlatıldı şaşırdık

Olmaz
Olmaz @Adem yıldırım - 8 ay Önce

Bu çiftçilerden olmaz, hâlâ bunları başlarına musallat eden kişiden medet umuyorlar.

Ömer
Ömer - 8 ay Önce

Çifçi kardeşlerim bunlar çifçiyi düşünseler verilen borç yapılandırma önergesini RED ETMEZLERDİ

ciftci
ciftci - 8 ay Önce

her seyin bi hesabi olur...ciftcinin yuku herhalde bunlara agir geliyor..hani nerde vekiller ....

Ali dag
Ali dag - 8 ay Önce

Süt üreticileri komada sayın bakan size süt üretici sorunlarını anlatanlar seradaki durumu anlatıyorlar seradan çıkın dışarda hava eksi _30 derce yeter artık seradan çıkın durumu görün yoksa bu millet sizin bu suni sera yaşamınızın üzerindeki naylonu alicak buda seçimdir ...

şart
şart - 8 ay Önce

Tarım Kredi'deki eşsiz başarısı göz kamaştıran F.P Tarım Bakanı olmalı.

Başar Yıldırım
Başar Yıldırım - 8 ay Önce

Sayın bakanın sivas susehri tarım kıredi koparatifi borçlarımızı ödüyemiyoruz benim 15 bin anapara borcum 40 bin olarak icraya verdiler ödüyemiyoruz perişan yapılandırma bekliyoruz

Ali Fırat
Ali Fırat - 8 ay Önce

bu üreticinin ahı size ilginize kadar etkilesin

Turan manisalı
Turan manisalı - 8 ay Önce

Yüz tane çifci traktörleri bakanlığın önüne kilitlesin bıraksın.


banner151

banner251