TMO'dan arpada 4'ncü ihale! ABD Tarım Bakanlığından al haberi!

Tarım ve Orman Bakanlığı hububatta yaşanan rekolte kaybını açıklamazken, ABD Tarım Bakanlığı tarafından yayınlanan bir raporda, Türkiye'nin bu yıl rekolte kaybından dolayı en az 11.5 milyon ton buğday ve 2.75 milyon ton arpa ithal edeceği öngörüldü. Diğer yandan TMO, arpa ithalatında 4'üncü ihaleye hazırlanıyor.

TMO'dan arpada 4'ncü ihale! ABD Tarım Bakanlığından al haberi!
banner200

Yaşanan kuraklıktan dolayı hububatta ciddi bir rekolte kaybı yaşanırken, söz konusu rekolte kaybının boyutu ise açıklanmıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı hububatta yaşanan rekolte kaybını açıklamazken, ABD Tarım Bakanlığı tarafından yayınlanan bir raporda, Türkiye'nin bu yıl rekolte kaybından dolayı en az 11.5 milyon ton buğday ve 2.75 milyon ton arpa ithal edeceği öngörüldü. Raporda, buğday ve arpadaki düşük rekoltelere ve ülkenin ithal ettiği ürün miktarının artacağına dikkat çekildi. 

TMO ARPA İTHALATINDA 4'ÜNCÜ İHALEYİ 20 AĞUSTOS'TA YAPACAK

Diğer yandan TMO, arpada yeni bir ithalata hazırlanıyor. TMO, 20 Ağustos'ta 270 bin ton yemlik arpa ithalatı için yeni bir ihaleye çıkacak. Bilindiği üzere 10 gün önceki 515 bin ton olarak çıkılan ihalede ortalama 280 dolar/ton olarak gelen teklifler yüksek bulunmuş ve ihale iptal edilmişti. Son günlerde yurtdışından tahıl fiyatlarının seyri ile gelen haberler çoğunlukla olumsuz olurken, 20 Ağustos'ta yapılacak ihalede verilecek teklifler merak ediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 20:18
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fettah
Fettah - 1 ay Önce

Osmanlı'da bir yabancı, Arap seviciligi vardı,, türk askere gider, malı mülkü olmaz , ticaret ve şehirler, Ermeni,Rum, yani gayri muslumlere teslim edilmiş, kapitülasyonlar sayesinde yerli üretim yok edilmiş, sonuç Osmanlı'nın borcunu cumhuriyet çocukları ödedi. Günümüzde de aynı noktaya getirilmek üzere yüz, yerli üretime desdek yok, hep ithal, ithal, Allah sonumuzu hayır eyleye.

Yasin kan
Yasin kan - 1 ay Önce

Nisan ayında tahıl ithal edilmeyecek konusunda bakanlık açıklama yapmıştı. Vay ülkenini haline son 3 yıl içerisinde bakanlığın yapmış oldugu bir açıklamanın tutarlı olduğunu gören veya duyan varsa yazabilirmi. Allah aşkına bu bakanlığın içerisini iyiden iyiye boşaltılmış. Her şey yalan yolsuzluk, vurgun, tam bir FETÖ zihniyeti ile yönetiliyor, sn. Reisicumhur bu bakanlığın icraatlarının bedelini ağır ödeyecek.

Can
Can - 4 hafta Önce

Amerika tüm dünyayı yakından takip ediyor. Derlediği bilgileri kullanarak gelecek planı yapıyor. Birakin dünyayı biz kendi topraklarımızın verisini bile sağlıklı tutamıyoruz. Büyük devlet ile bizim devletimiz arasındaki fark

banner151

banner251