Tarım Kredi Kooperatifleri organize suç duyurularını da teker teker kaybediyor!

Çiftçinin hak ve menfaatini korumak yerine, Tarımdan Haber’i hukuksuz erişim engeli kararları ve organize suç duyuruları ile susturmaya çalışan Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın, organize suç duyurusu girişimi de elinde patladı. Kooperatif ve kooperatif müdürleri, talimatla açtıkları organize suç duyurularını teker teker kaybediyorlar.

Tarım Kredi Kooperatifleri organize suç duyurularını da teker teker kaybediyor!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın ve Merkez Birliğinin Tarımdan Haber'e yönelik kamu davası açılması talebiyle açtıkları suç duyurularını kaybederken, talimatla organize bir şekilde kooperatif ve kooperatif müdürlerine açtırılan suç duyurularını da teker teker kaybediyorlar. Merkez Birliğinin ve kooperatiflerin Tarımdan Haber'i susturmaya yönelik girişimleri savcılıklardan dönerken, çiftçi ortaklarına hizmet etmesi gereken çiftçi kuruluşunun imkanlarının kimler tarafından ne maksatla kullanıldığını da gözler önüne seriyor.

Tekirdağ, Muğla, Edirne, Çatalca, Balıkesir, Erzincan, Uşak, Kütahya, Bartın, Iğdır Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarımdan Haber hakkında kamu davası açılması talebiyle bulundukları illerdeki başsavcılıklara suç duyurusunda bulunurken, Kütahya Tarım Kredi Kooperatifinin ardından, Bartın Tarım Kredi Kooperatifi, Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi ve Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Bahattin Karakuş da Tarımdan Haber’e yönelik bulundukları suç duyurularını kaybettiler.

IĞDIR'DA KOOPERATİFİN AÇTIĞI SUÇ DUYURUSU İLE YETİNMEDİLER BİR DE KOOPERATİF MÜDÜRÜ AÇTI!

Iğdır Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Bahattin Karakuş kendi adına suç duyurusunda bulunurken, ayrıca Iğdır Tarım Kredi Kooperatifi adına da suç duyurusunda bulunulması dikkat çekti. Kooperatif Müdürü Bahattin Karakuş, bir personel olmasına rağmen yetki ve görev alanına girmediği halde suç duyurusunda bulunarak suç işlerken, Merkez Birliğine yaranmak için ayrıca kooperatif adına da suç duyurusunda bulunulması anlamlı bulundu. Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın her iki suç duyurusunu da reddetmesi, Kooperatif Müdürünün niyetini de gözler önüne serdi.  

TALİMATA UYMAYAN YÜREKLİ KOOPERATİF MÜDÜRLERİNİ TEBRİK EDİYORUZ! 

Bilindiği üzere Tarım Kredi Kooperatiflerini 3.5 yıldır hukuksuz bir şekilde yöneten Fahrettin Poyraz’ın 2019 yılında kendisine yönelik yapılan şahsi yönetmelik değişikliğinin üstünü örtmek için hukuksuz erişim engeli kararlarının ardından Tarımdan Haber aleyhine kendisi ve Merkez Birliği üstündün çok sayıda suç duyurularında bulunulurken, talimatla organize bir şekilde kooperatifler de suç duyurusunda bulunmaya başlamıştı. Birçok kooperatif ve kooperatif müdürü, bu durumun bir suç olduğunu belirterek Merkezin talimatına uymazken, sınırlı sayıdaki kooperatif ve kooperatif müdürleri ise Merkez Birliğine yaranmak için görevleri olmadığı halde ve suç işlemeyi de göze alarak Tarımdan Haber aleyhine suç duyurusunda bulundular. 

ÇİFTÇİ KURULUŞUNU NE HALE GETİRDİLER? AÇIKÇA SUÇ İŞLEMEKTEN BİLE ÇEKİNMİYORLAR!  

Kooperatif ve kooperatif müdürleri, Merkez Birliği’nin ilgi alanına giren bir konuda organize ve maksatlı bir şekilde görevleri olmadığı halde savcılıklara suç duyurusunda bulunarak büyük bir suç işlerken, bu durum çiftçi kuruluşunun imkanlarının kimler tarafından hangi maksatla kullanıldığını da gözler önüne serdi. 

FAHRETTİN POYRAZ VE MERKEZ BİRLİĞİ BUGÜNE KADAR AÇTIKLARI BÜTÜN SUÇ DUYURULARINI KAYBETTİ

Hukuksuz Genel Müdür Fahrettin Poyraz başta olmak üzere Merkez Birliği, Gübretaş, Tarım Kredi Holding Genel Müdürü Ergin İçenli, Tağşişli Genel Müdür Yavuz Mehmet Bulut ve Gübretaş Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, haberlerde iftira ve hakaret suçu işlendiği gerekçesiyle Tarımdan Haber'e yönelik kamu davası açılması talebiyle yaptıkları 20'ye yakın bütün suç duyurularını kaybetmişlerdi. Poyraz'ın ve Merkez Birliği üzerinden yapılan suç duyuruları yetmiyormuş gibi suç olmasına rağmen talimatla el altından kooperatiflere de suç duyurusunda bulunmaları istenmişti. Kooperatif ve kooperatif müdürlerinin açtıkları suç duyurularındaki suçlamaların bire bir aynı olması bu suç duyurularının organize ve maksatlı olduğunu gözler önüne seriyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2021, 20:57
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sone nokta
Sone nokta - 1 ay Önce

Gitmelerine çok az kaldı inşAllah. Tarım kredi yem yolsuzluk olayı unutulmadı. Devlet denetleme kurulunun kararı boşuna çıkmadı. Hem dediğimiz gibi biraz sabır Sayın Baskan'ımız Recep Tayyip ERDOĞAN olaya el atacak dedik çok şükür attı.

mudurler
mudurler @Sone nokta - 1 ay Önce

benim ürünümü beğenmez kendi adamlarınınkini alır sorsan hz. ömer adaleti derler.

Abbas yolcu
Abbas yolcu @Sone nokta - 1 ay Önce

Görevden alınınca f.p ve d.a merkez ve bölge birliklerindeki iki grup neyapcaklar acaba kamufulede olamadılar içlerinden bir ikisi takiyede yapsa kabak gibi ortadalar...

Destek
Destek @Sone nokta - 1 ay Önce

Yolları cehennem olsun

Sivas Merkez
Sivas Merkez - 1 ay Önce

Sicas merkezin kayıtları açılmalı kim kime ne ikram etmiş görülmeli

Kooperatifçi
Kooperatifçi @Sivas Merkez - 1 ay Önce

Bu uzunlusel gibiler hiç bir işe yaramaz amma el üstünde tutulur.

Biz unutabiliriz ama... !
Biz unutabiliriz ama... ! - 1 ay Önce

Biz unutabiliriz ama başta Allah c.c. haksızlığın ve iftiranın hesabını sorar. Devlet te unutmaz.

Çiftci
Çiftci - 1 ay Önce

Fahrettin emmi sağolsun onun sayesinde tayyip emmi daha hızlı gidecek o iktidar koltuğundan:)

Seyyar
Seyyar @Çiftci - 1 ay Önce

Aynen katılıyorum yoruma...bunların yiyişini çiftçilerde görüyor akpnin oy kaybetmesine bu haramzade tayfada katkıda bulunuyor..

Fettah
Fettah - 1 ay Önce

Bunların yüzünden dine inancım kalmadı.

Cebeli sivas
Cebeli sivas - 1 ay Önce

Uzunsel Gitmedi. Gönderildi. Herşeyin ortamını hazırlayan Pekpazar yatacak yerin yok

F.Zengin
F.Zengin - 1 ay Önce

Koltuğa oturduğu günden beri inanılmaz zenginledi. Hem kendisi hem ortakları hemde çevresinde fabrika sahipleri vs. Bu dünyada bir şey olmayacağını düşünüyorum. Ancak mahşer günü oturduğu koltuktan kendisi ve çevresine çıkar sağlamasının hesabı sorulacak mutlaka. Hz. Ömer görev yaptığı süre içerisinde normal bir vatandaştan farklı hiç bir hakediş almamış devletten. Bir de Sayıştay ve teftiş kökenli olacak yazık

Ali dag
Ali dag - 1 ay Önce

Gerçek kayıp mahşerde olucak iddialar doğruysa


banner151

banner251