Tarım Bakanlığında 3 genel müdür ve 1 başkan görevden alındı! 

Tarım ve Orman Bakanlığında, Strateji Geliştirme Başkanı ile 3 genel müdür görevden alındı. Yerlerine ise atama yapılmadı. Görevden almaların zamanlaması ise dikkat çekti. 

Tarım Bakanlığında 3 genel müdür ve 1 başkan görevden alındı! 
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Aylin Çağlayan Özcan ve Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç görevden alındı. 

HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINMIŞTI

Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde görevden alınmış yerine vekaleten Salih Çelik getirilmişti. Erdurmuş’un görevden alınmasına yönelik kararname ise bugün yayınlandı. Yayınlanan kararnamede Erdurmuş’un yerine atama yapılmadı.

ZAMANLAMASI DİKKAT ÇEKTİ!

Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin ile Strateji Geliştirme Başkanı Volkan Koç’un görevden alınması zamanlama açısından dikkat çekti. 

HAYVANCILIKTA AŞI SKANDALI PATLAK VERMİŞTİ! 

Hayvancılıkta aşı skandalı patlak verirken, çiçek aşısına başka bir aşının virüsünün karıştığı ortaya çıkmıştı. Bakanlık, aşı skandalını doğrularken, Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Harun Seçkin’in bu aşı skandalının hemen ardından görevden alınması anlamlı bulundu. 

PAKDEMİRLİ'NİN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNE GEÇTİĞİ KIYAK ELLERİNDE PATLADI!

Diğer yandan, eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin özel kalem müdürü Volkan Koç’un 6 aylık görev süresi dolmadan Strateji Geliştirme Başkanlığından alınması da dikkat çekti. Bilindiği üzere Volkan Koç’un Genel Müdürlük statüsündeki bu göreve sırf özlük haklarından yararlanmak için atandığı ve göreve gelmeden Genel Müdür maaşı aldığı ortaya çıkmıştı. Aralık ayında atanan Volkan Koç’un Haziran ayına kadar görevde kalması durumunda Genel Müdürlük makamının bütün özlük haklarına sahip olacaktı. 

VAHİT KİRİŞÇİ BU KARARINDAN DOLAYI TAKDİR TOPLADI

Volkan Koç’un 6 ay süresi dolmadan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından görevden alınması yerinde bir karar olarak görülürken, Pakdemirli’nin kamu kurumlarını kendi şahsi menfaatleri için kullanmasına yönelik kararına Kirişçi’nin göz yummaması takdir topladı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 10:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarımcı
Tarımcı - 4 hafta Önce

Harun seçkinin korudugu veteriner kontrol merkez enstitüdeki cevdet yaralı da görevden alınsın.

Uzman
Uzman @Tarımcı - 3 hafta Önce

Çok doğru tespit. Uzmanları harcadılar iftiralarla cezalar verdiler. Yatacak yeri yok onların.

İlahiyat Mühendisi
İlahiyat Mühendisi @Tarımcı - 3 hafta Önce

Müdür rotasyonunu malum abi istermi?

Rotasyon
Rotasyon @Tarımcı - 4 hafta Önce

Yönetici rotasyonu şart. En yeteneksizi bile bir kaç yıl sonra müdürlüğü tapulu malı gibi görüyor.

tetikci
tetikci - 4 hafta Önce

Alinmasi gereken iki kisi daha var.. Pakdemirin iki tetikcisi biri teftis digeri reform.. Arkalarinda kim olursa olsun bu orda kaldigi her dakika bakana zarar. Pakdemire bilgi ucuruyorlar. Cok can yakti teftisdeki.. Elindeki fetoden geri gelme mufettisle sahte raporlarla pakdemirin tetikciligini yapti.. Cok ah aldi.. InsAllah bu ikisi gorevden acil alinir. Reform yapti geldi oturdu. Gezmedigi yer kalmadi. Bir arada teftisteydi. Gorevde kaldigi her dakika zarar bu ikisinin. Teftisin yazdigi raporlar incelensin ne oldugu gorulecek..

Biz alıştık siz bilirsiniz.
Biz alıştık siz bilirsiniz. @tetikci - 3 hafta Önce

Bu alınmayan Gnl Müdürlerin birlikte akil tayfası var Sgb eski başkanı şimdi izinde izini kaybettiriyor. ve sgb ye atadığı Daire Başkanı. Bügemde var çokça bunların bir ekip olduğunu sağır sultan bile biliyor. İster değiştirin ister değiştirmeyin bize göre hava hoş gün güzel.
Birde eskilerden bunlardan olmayan ama bunlar gibi eski genel müdür yeni danışman ekibi var. Onlarda bunlardan farklı olmayacak.
Geriye kalan asıl/çakma olmayanlarda sizin işinize gelmez.

Eren
Eren @tetikci - 4 hafta Önce

Hele teftişteki...

AK
AK @tetikci - 4 hafta Önce

Boyun devrilsin Hüseyin:)

Cumhur ittifakı
Cumhur ittifakı @tetikci - 4 hafta Önce

Feto beslemelerinin siparişi üzerine AK partiye, Reis'e gönül vermiş, samimi dava adamlarını yalan iftira ve algı ile harcayanlar kendisinden olmayana neler yapmaz. Allah milliyetcilere, solculara, mücahitlere yardım etsin. Her yer kuşatılmış. Millet AK partiden neden uzaklaşıyor dersiniz.

Gitsin
Gitsin - 4 hafta Önce

Geç bile kaldiniz. Harun u bidaha ön kapidan sokmam yerinizde olsam. Sıra bazı enstitü müdürlerinde,

Bir Hekim
Bir Hekim - 4 hafta Önce

Harun SEÇKİN Beyin atadığı kurum, Laboratuvar ve enstitü müdürlerinin de ivedi olarak incelenmesi hususunu arz ve talep ediyorum….

Ali
Ali - 4 hafta Önce

Harundan genel müdür olması kıyamet alametiydi. Atadığı kişilerin mazileri de araştırılsın . Sayin Bakan tebrikler.

Veli
Veli @Ali - 4 hafta Önce

Harun'un hatası malum daire baskanina inanmak oldu.Malum baskan ruhsat komisyonlarına emri altındaki sıradan personeli doldurdu, bilimsel ve akademik gecmisli kişilerin ağırlığını düşürdü/ her bir kosesi zaten sistem dolu olan bakanlıkta takip sistemi yapıyorum diyerek showmeniyle milletin gözünü boyadı, sistem anca gariban veterinere ceza yazmaya yaradı/dairesini harcırah kapma ve seyahat fuarına döndürdü. Ama yerinde kalma konusunda beceriklidir

Personel
Personel - 4 hafta Önce

Aylin caglayanin gorevden alinmasi cok isabetli olmus.. Kadin pakdemirlinin bir numarasiydi.. Kibirli ve iș bilmezdi.. Pakdemirlinin volkan denen mudurude gitmis.. Bakan takdir topladi.. adalet ne guzel.. Her zaman insanlari mutlu eder..

Adana Tarım
Adana Tarım @Personel - 4 hafta Önce

Kararname ile görevden alınınca herşey bitmesi gerekirken bitmiyor maalesef. örnek Adana’nın vekil il müdürü. 4 yıldır hiçbir başarısı olmayan ama koltuktan kaldırılamayan şahsiyet. vicdanlarda yara bırakmaktan başka bir etkisi yok

Liyakat liyakat liyakat
Liyakat liyakat liyakat - 4 hafta Önce

Sayın bakan kendinden bekleneni ve yakışanı yaptı. Darısı tüm liyakatsız atananların başına en başta da hayvancılıktaki beden eğitimi öğretmeni ve tarıma ve hayvancılık alanında eğitim almamış mesleğe uzak yapılan tüm atamalara...
Birde bu kişiler uzman yapılmadan atanırsa hakta adalette yerini bulacaktır.

Faruk
Faruk - 4 hafta Önce

Bakan gelir gelmez işe yaramiyan kişiler görevden alması güzel isabetli karar. Artık Tageme bağlı kendilerin bulunmaz hint kumaşı gören Enstitü müdürlerinden bu kervana katılırsa çok iyi olacağı kanaatindeyim. 15 yıldan fazla aynı yerde Müdür bu bundan sonra ne tarıma ne katabilir. Çok iyi ise rotasyona tabi tutun. Değişiklik şart....