Tarım Bakanı Kirişçi’nin Koç ve Işıkgece çelişkisi! Bir gün dahi görev yapmayan müşavir oldu Bakan Yardımcısı olamadı!

Tarım ve Orman Bakanlığında görevden alınan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, müşavirlik kadrosuna ataması yapılmadığı için Bakanlığı mahkemeye verecek. 

Tarım Bakanı Kirişçi’nin Koç ve Işıkgece çelişkisi! Bir gün dahi görev yapmayan müşavir oldu Bakan Yardımcısı olamadı!
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığında Strateji Geliştirme Başkanlığına maksatlı bir şekilde atandığı ortaya çıkan Volkan Koç, Bakanlık Müşavirliğine atanırken, görevden alınan Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’nin Tarım Bakanı Vahit Kirişçi tarafından müşavirlik kadrosuna atanmadığı ortaya çıktı. Işıkgece, kendisine haksızlık yapıldığını belirterek, hakkını mahkemede arayacağını açıkladı. 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, görevden alınan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Tarım Bakanlığını mahkemeye verecek. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, özel sektörden geldiği gerekçesiyle Ayşe Ayşin Işıkgece’yi müşavirlik kadrosuna atamasını onaylamazken Işıkgece’nin de kendisine haksızlık yapıldığı gerekçesiyle Bakanlığı mahkemeye vereceği öğrenildi. 

Geçtiğimiz Nisan ayında Cumhurbaşkanlığı kararı ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığından alınan Ayşe Ayşin Işıkgece, 2.5 yıl TİGEM Genel Müdürlüğü yapmasına rağmen Bakanlık müşavirliği kadrosuna atanmadı. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Işıkgece’nin TİGEM’deki görev süresi yerine en son görev yaptığı Bakanlık Yardımcılığı dikkate alınarak özel sektörden gelmesinden dolayı Bakanlık müşavirliği kadrosuna atanmadığı kaydediliyor. 

IŞIKGECE KENDİSİNE HAKSIZLIK YAPILDIĞI GEREKÇESİYLE BAKANLIĞI MAHKEMEYE VERECEK

Konuyla ilgili olarak Milli Gazete’ye açıklamada bulunan Işıkgece, diğer bakanlıklarda özel sektörde gelmesine rağmen görevden alınan Bakan Yardımcılarının müşavirlik kadrosuna atamasının yapıldığını ancak kendisiyle ilgili farklı bir yol izlenerek Bakanlık müşavirlik kadrosuna atamasının yapılmadığını belirtti. Görevden alındığı halde Bakanlık müşavirliğine atanmayan tek Bakan Yardımcısının kendisi olduğunu ifade eden Işıkgecek, “Bu haksızlığın ortadan kalkması için hakkımı mahkemede arayacağım” dedi. 

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI GETİRİLDİ İDDİA EDİLMİŞTİ! KANADA’YA GİTTİ GELDİ!

Diğer yandan kendisiyle ilgili yurtdışına çıkış yasağı getirildiği yönündeki iddiaların da doğru olmadığını belirterek, Ramazan Bayramı öncesinde Kanada’da eğitim gören oğlunun yanına gittiğini ve bir hafta kalarak Türkiye’ye geri döndüğünü söyledi. Işıkgece, “Bizimle ilgili böyle asılsız iddiaları ortaya atanlara sormak gerekiyor; yurt dışına çıkış yasağımız varsa Kanada’ya nasıl gidebildim? Oğlum Kanada’da eğitim görüyordu, bayram öncesi yanına gittim ve dün de beraber ülkemize geri döndük” dedi. 

MAKSATLI ATANAN VOLKAN KOÇ’UN MÜŞAVİRLİĞİNE ATAMASI ONAYLANIRKEN IŞIKGECE’NİN ATAMASI ONAYLANMADI!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’nin, Bekir Pakdemirli döneminde maksatlı bir şekilde Strateji Geliştirme Başkanlığına atanan ve daha sonra Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alınan Volkan Koç’un Bakanlık Müşavirliğine atamasını onaylarken, 2.5 yıl TİGEM Genel Müdürlüğü yapan ve 14 ay da Bakan Yardımcılığı görevinde bulunan Ayşe Ayşin Işıkgece’nin Bakanlık müşavirliğine atamasını onaylamaması dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2022, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
alp
alp - 2 hafta Önce

Haydan geldiniz milletin sırtına bindiniz. Devlete bir katkınız olmadı, üste para alıp güç devşirdiniz.
gelirken ben bu makamlara layıkmıyım , yeterlimiyim demediniz. Şimdi hak aramaya kalkıp milletin sırtından inmek istemiyorsunuz. Bu kadarda pes doğrusu. hesap verecekken hasap sormaya kalk. ALLAH TAN korkmaz ,kuldan utanmazlar.

Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Tigemde yaptığı haksızlıklar ömür boyu peşini bırakmayacak Ayşin hanımın

tarımcı
tarımcı @Misafir - 2 hafta Önce

Sayın Pakdil, vesayetçi ve teknik-sağlık hizmet ayrımına dayalı teşkilat yapısını ekonomi bağlamında yapılandırılması gerekmektedir. 1-GKGM-TAGEM'de hayvan ve bitki ile ilgili birimler HAYGEM-BÜGEM'e.2-Çayır, mera, yem bitkileri HAYGEM'e 3-HAYGEM-BÜGEM, koordinasyon birimleri dahil diğer birimler yerine, standart, veriye ilişkin AB mevzuatına uyum sağlayacak dönüşüm sağlanmalıdır. 4-Tarımsal destek ödeme hizmeti TRGM'ye 5- HAYGEM-BÜGEM personeli TRGM'ye. 6-AB-TRGM uzmanları, HAYGEM-BÜGEM'e. 7- Tarım istatistikleri Bilgi Teknolojilerine. 8-Stratejik plan TAGEM'e. 9-Taşrada hayvan hareketleri, Veteriner Sınır, Zirai Karantina dahil tüm kontrol hizmetleri gıda şubesine. 10-Hayvan ve Bitki sağlığı hizmetleri çiftlik hizmetleri birimi şeklinde birleştirilmelidir.11-Destek tespit işlemleri kırsal kalkınma şubesine. 12-Tarımsal veri şubesi işletme değerlendirme birimine. 13-TAGEM enstitüleri 81 ilde İl Müdürlüklerine

Tigemli
Tigemli - 2 hafta Önce

Tigeme'de çalıştığı dönemde "Ben özel sektörden geldim,kimseye eyvahlayım yok,şimdi istediğim yere giderim"demisti,sorarım kendisine haksızlık yaptığı altını üstüne getirdiği kurum da neden müşavirlik istiyor,bugünlerin geleceğini bilmiyorlarmıydı?İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş hakkımız haram olsun.Mahkemelerde insanlar sürünürken düşman gözüyle bakıyordunuz,neden kurumunuzu mahkemeye veriyorsunuz hayırdır?

ÜLKE SEVDALISI
ÜLKE SEVDALISI - 2 hafta Önce

Tigem ve Bakanlıkta yaptığı Yanlış İşlerin Önce Hesabını vermeli, Tigemin Hanımağası idi Tigemi Kara geçirmişti Bilançolarla oynayarak Kar gösteriyorda Bilançoları yükselterek Kar etti, Ülkenin Tarımını Bitirdiler. Bunlar, Halen Koltuk kapma derdinde, Artık O dönem bitti. Hesap Verme Dönemi İnşAllah Başlar..

İŞİ EHLİNE VERMEK
İŞİ EHLİNE VERMEK - 2 hafta Önce

TİGEM gibi bir kuruma en fazla satın alma memuru olabilecekken (o da sınavı kazanırsan)
Genel Müdür yapıyorlar. makama karga kuşu gibi konuyorsun. Kuruma ve personele bir sürü telafisi zor zararlar veriyorsun. Çok başarılı gibi birde terfi ettiriyorlar. Bunlar normal ve hak oluyor. Alınınca haksızlık diyorsun. İnsan biraz utanır ve susar. insaf.
Bence siz emekliliği de hak etmişsinizdir.

Men dakka dukka
Men dakka dukka - 2 hafta Önce

Aysın hanımın ve ekibi tigemin personel yapısını işleyişi bozdu. Bir grup idareci olma fırsatını kolaylastirirken bir grubada zorlastirdi. Leblebi gibi makam dağıttı. İşletmelerin kahrını çeken 50 kişiyi bir odaya doldurdu. Sonra o odaya selam bile veremedi. Gerci bu kurumun personel yapısını muzaffer bey abdul ve ayfer malum sendikayla iş birliği halinde bozdu. Çalışma barışı ve düzeni kalmadı. Kimi kadesini kimi yakınını taşeron yada yatay geçiş ile işe aldı. Taşeron kadroları ve yakinliklari ile yaptıkları işler gözden geçirilmeli. Merkezde doğruysa 150 taşeron varmis.

Maho
Maho - 2 hafta Önce

Aysın hanımın prens ve prensesler hala tigemde kral gibiler. Hele bakan beyin atanmasının 3 gün sonra 1 daire baskani 60 li yaşların üstünde şube müdürü, hayatında 1 kg tohum hazirlamamis torpilli tohumcu bayan önce işletmeye mdr yrd sonra görevlendirme şube müdürü atandı. Acelemiz neydi yangından malmı kaçırıyorsunuz. Yoksa atanamayan prens ve prenses bunlarmi kaldı. Yoksa okeyici mi söz verdiydi

Mustafa Arif aksu
Mustafa Arif aksu - 2 hafta Önce

Yüksek komiserler kurulunda tigemi zarar ettirecek kararlara bir bir imza attı Murat birol kayim ile birlikte

Cevaben
Cevaben @Mustafa Arif aksu - 2 hafta Önce

Umarım en kısa zamanda kendisini de görevden alırlar.Ykk koordinatörlüğü iöin kanun da bile değişiklik yapıldı kendisi için.Usulsüz atama yapılmıştı.Demek ki sebebi Işıkgece imiş.


banner151