Pankobirlik 100 bin ton gübre ihalesi yapacak!

Gübre fiyatlarının çiftçinin canını yakmaya devam ettiği bir süreçte Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) önemli bir gübre ihalesi yapacak. Pankobirlik, yapılacak ihale ile 97 bin 370 ton kimyevi gübre alacak. İhalede oluşacak fiyatlar, gübre fiyatlarının seyri hakkında da bilgi verecek.

Pankobirlik 100 bin ton gübre ihalesi yapacak!
banner282

Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (PANKOBİRLİK) yapacağı ihale ile 97 bin 370 ton kimyevi gübre alacak. Pankobirlik Genel Müdürlüğü, kimyevi gübre satın almak için duyuruya çıktı. Gübre ihalesine katılmak isteyen firmalar 26 Ocak’a kadar Pankobirlik Genel Müdürlüğüne başvuru yapabilecekler.

İHALEDE HANGİ GÜBRE NE KADAR ALINACAK?

Pankobirlik Genel Müdürlüğü, kimyevi gübre satın almak için yapacağı ihale duyurusunda şunlar kaydedildi: 

"46770 ton (12.30.12) NPK, 19500 ton Üre, 11100 ton A.Sülfat ve 20000 ton da (10.25.20) NPK gübreleri ihale edilmek suretiyle satın alınacaktır."

GÜBRE FİYATLARININ SEYRİ BELLİ OLACAK

Yapılacak ihalede oluşacak fiyatların, gübre fiyatlarının seyri hakkında bilgi vermesi bekleniyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 12:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN
HAKAN - 4 ay Önce

Tarım bitti cenazesi seneye ziraat odaları çiftçiyi soyuyor ,ilçe tarım cabası, tarım kredi fiyat listesinde gübre fiyatlarına bakarmısınız.Bu fiyatlar olduğu sürece enflasyon nah düşer.

Hasan
Hasan - 4 ay Önce

Pancar kooperatifi yağlı tohumlar kooperatifi tari kredi kooperatifi ziraat odaları...devletin bu kurumlara gübre ithalat yetkisini vermesini istiyoruz...bu kurumlarda acaba böyle bir şeye müracaat ettilermi...

Mistik
Mistik - 4 ay Önce

Onunda cuvalini binbesyuzden satarsiniz

banner151