Kiraz üreticisinin içler acısı durumu!

Türkiye'de üreticinin durumunu anlatan bundan güzel örnek olamaz! Konya'nın Ereğli ilçesinde beyaz kiraz üreticisi, ürettiği kirazı satamayınca koyunlara yem olarak verdi. Hem de bir kova yoğurt karşılığında!

banner255
Kiraz üreticisinin içler acısı durumu!
banner200

Burhaniye Mahallesinde besicilik yapan 26 yaşındaki Yasin Çat, Ereğli'de para etmeyen beyaz kirazı koyunlarına yem olarak verdi. 26 yaşındaki Yasin Çat ismindeki besici, üreticilerin kirazları satamadığını ve tanıdık bir üreticinin kendisine gelerek 1 kova yoğurt karşılığında kirazları hayvanlara verilmesini istediğini belirtti.

Kendisinin de aynı zamanda kiraz üreticisi olduğunu hatırlatan besici Çat'ın anlattıkları ülke tarımın ve üreticinin içinde bulunduğu acı durumu gözler önüne serdi. Çat, yaşanılanı şu sözlerle anlattı: “Bu sene yağışlar çok güzeldi her kez bağından bahçesinden güzel ürünler kaldıracağına inanıyordu, fakat bu seferde ürünleri para etmeyince üreticiler perişan oldu. Ben bu kirazı hayvanlara dökerken içim sızlıyor. İstanbul gibi büyük şehirlerde bunu meyveyi yiyemeyen insanlar varken, biz hayvanlarımıza döküyoruz ama elimizden de bir şey gelmiyor"

YORUM EKLE
YORUMLAR
sadecekirazmi
sadecekirazmi - 6 yıl Önce

banner151

banner251