Gübrede eski günlere dönüldü! 

Tarımdan Haber yazarı, Ziraat Mühendisi Faik Toy, gübre fiyatlarına bir günde gelen fahiş zamma tepki göstererek, gübrede eski günlere dönüldüğüne işaret etti.

Gübrede eski günlere dönüldü! 
banner282

Tarımdan Haber yazarı, Ziraat Mühendisi Faik Toy, twitter hesabından yaptığı paylaşımda gübre fiyatlarına bir günde gelen fahiş zamma böyle tepki gösterdi; “Hani bir zamanlar sabah ayrı fiyat öğlen gelen zamla ayrı fiyatların olduğu dönem vardı ya, işte yine o eski döneme gittik” Toy, son gelen fahiş zamlardan dolayı gübre fiyatlarına son bir yılda gelen yüzde 150 zammın bile normalleştiğinin altını çizdi. 

YILLIK YÜZDE 150 ARTIŞ BİLE NORMALLEŞTİ!

Önceki gün bir gün içinde gelen zamlardan dolayı gübre fiyatlarının son bir yılda yüzde 265 arttığını ifade eden Toy, “Gübrenin yıllık zam artışlarının yüzde 150 olması bile bize normal gelmeye başladı. Şimdi yüzde 265’leri konuşuyoruz. Hey maşallah, ekonominin geldiği noktaya bak” dedi. 

GÜBRE FİYATLARI BİR YILDA NEREDEN NEREYE GELDİ?

Son gelen zamla birlikte gübre fiyatlarının nereden nereye geldiğini rakamları ile ortaya koyan Toy, şunları kaydetti: “Vay ki vay… Üre gübre ton fiyatı bir yılda 1800 TL’den 6000 TL’ye çıktı. Yıllık zam artışı yüzde 234. CAN gübre 1000 TL’den 3650 TL’ye çıktı. Yıllık zam artışı yüzde 265” 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2021, 19:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 4 ay Önce

Bunlar gelecek seçimi kayb ettiklerini bildikleri için son vurgunlari yapiyorlar
Bunlara engel olmanın tek yolu erken seçim

Ahmet sefer
Ahmet sefer @ÖMER - 4 ay Önce

Mehmet Cengiz (cegiz inşaat) sözünü tuttun gübre işine girdin milletin a.koydun.delikanlı adammışın..sen geberince senin mezarına tükürecek bu millet emin ol..

Marketlere kuruşu kuruşuna yansıyacak
Marketlere kuruşu kuruşuna yansıyacak - 4 ay Önce

Bu gübre zamlari gıdaya sanayiye kuruşu na kadar yansıyacak....yada uretemeyecegiz

Arif meriç
Arif meriç - 4 ay Önce

Gübreyi getirenler siyasete yakin kişiler olunca bunlara siyasetciler dur diyebilirmi .gubre fabrikalari neden kapatıldı anlasildimi ithal et para kazan ülke kaybetsin kimin derdi...

Yüzde 260 gübre artışı
Yüzde 260 gübre artışı - 4 ay Önce

Bu bittiğimiz anlamına gelir,,yani millet bitti işçi memur emekli esnaf..sahtekarların tüiki enflasyon kaç,,akp ye oy vermeyenler cehennemi gidecekti,,

Kurtun
Kurtun - 4 ay Önce

GUbre fiyatını kim zamlandirir bir düşün ve ahmak diyeleri gelince asagiyami inecek

Yargıç
Yargıç - 4 ay Önce

Çok güzel hareketler bunlar. Çifçiye buda az daha fazlasını hak ediyoruz. Devlet tarımı bitirmek istiyor. Çifçiyi bezdirecek ki kimse tarımm yapmasınn. Sonra dışardan ürün getirsin arada para yesinlerr çifçinin b....... yesinlerr.

Kenan bigi
Kenan bigi - 4 ay Önce

Gübre altın oldu güç yetmiyor caresizim milyonlarca çiftçi çaresiz nerde bu bakan nerde yönetim bunu yereli milli yazıklar olsun