Gençleri tarıma çekmek için fikir yarışması

İzmir Ticaret Borsası (İTB) tarım alanında çalışmalar yapmak isteyen gençlere destek vermek amacıyla bu yıl altıncı kez 'Tarım Gençlerle Yükseliyor' fikir yarışması düzenliyor.

Gençleri tarıma çekmek için fikir yarışması
banner200

İTB, bu yıl altıncı kez 'Tarım Gençlerle Yükseliyor' fikir yarışması düzenliyor. Yarışmayla birlikte tarımda sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü arttırmak adına çağdaş tarımsal uygulamaları geliştirmek, genç kesimin tarım sektörüyle olan ilişkisini güçlendirmek, gençlerin tarımda yenilik yaratacak ve tarımın farklı çalışma alanları ile entegrasyonunu sağlayacak fikirler üretmeye teşvik edilmesi hedefleniyor. Beş ayrı başlık altında; 'Akıllı Tarım', 'Çevre Dostu Tarım', 'Tarımsal Pazarlama, Markalaşma ve İletişim', 'Kırsal Kalkınma' ile 'Bitkisel ve Hayvansal Üretim' konularında açılan yarışmaya başvurular 29 Kasım'a kadar kabul edilecek.

HER ZAMAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme yolunda tarımın hayati rolüne dikkati çekerek, "Gençlerin tarım ve hayvancılık sektörünün içinde tutulması çözmemiz gereken çok büyük bir mesele. 130 yıldır İzmir'e ve ülke ekonomisine hizmet eden İzmir Ticaret Borsası olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda evrensel değerler ışığında çalışmayı ilke edinmiş bir kurumuz. Başarıların tesadüflerin eseri değil, istikrarlı çalışmaların ürünü olduğuna inanıyoruz. Buradan hareketle, bu yıl altıncısını düzenleyeceğimiz Tarım Gençlerle Yükseliyor Proje Fikir Yarışmamızla tarım alanında farklı çalışmalara imza atmak isteyen gençleri destekleyerek yaratıcı fikirleri ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. 'Gelenekten Geleceğe' anlayışıyla hareket eden İzmir Ticaret Borsası olarak bu yolda her zaman gençlerimizin yanındayız" diye konuştu.

Yarışmacılar, 'www.itb.org.tr/duyurular' internet adresinde bulunan yarışma şartnamesindeki formu eksiksiz doldurup e-posta 'arge@itb.org.tr' yoluyla İTB'ye ileterek başvurabilecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından borsa üyeleri, akademisyenler ve diğer resmi kurum temsilcilerinden oluşacak jüri tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucunda her kategori için birinci olan projeye 7 bin 500 TL para ödülü verilecek. Ayrıca birincilik ödülleri haricinde kategori ayrımı yapılmaksızın 2 kişiye 2 bin 500 TL mansiyon ödülü ve 25 kişiye de 500 TL sergi ödülü takdim edilecek. Sonuçlar, kamuoyuna basın ve İzmir Ticaret Borsası'nın internet sitesi 'www.itb.org.tr'den duyurulacak. Hak sahiplerine ödülleri İzmir Ticaret Borsası'nın belirleyeceği tarihte düzenlenecek tören ile dağıtılacak. Katılımcıların,  Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü"nün 0232 481 13 70 numaralı telefonundan yarışmayla ilgili detaylı bilgiye ulaşabileceği bildirildi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2021, 13:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman kaplan
Osman kaplan - 2 ay Önce

Bu ülkede hangi genç tarım ile uğraşmak isterki ,bu ülkenin tarım bakanı çıkıb TV de civtci çok çok çalışır az az kazanır paramız.varki ithalat yapıyoruz dedikten sonra ürettiği ürünlerine maliyetinin altında sattıktan sonra enayimi bu ülkenin genci tarım ile uğraşacak,tarım ile uğraşan gence köylerde kız bile vermiyorlar adam evlenmek için şehre kaçıyor orada askari ücret ile çalışıb kendine en azından geliri gideri belli olan bir hayat kuruyor.

Ömer
Ömer - 3 hafta Önce

Aman kimseyi tarima çekmeyin gençleri hayalleri oynamayın tarim uğraşanlar
İkitadırin politikaları yuzunden bitmiş
Bari başkalarını perişan etmeyin

banner251