Ergin İçenli'nin milyonluk otel peşkeşinde oyun bozuldu!

Tarım Kredi Holding Genel Müdürü Ergin İçenli'nin Türkşeker Genel Müdürü iken arkadaşının şirketine geçtiği milyonluk otel peşkeşinde oyun bozuldu. İçenli'nin arkadaşının şirketine KDV dahil 720 bin liraya kiraya verdiği otel, yeni dernek yönetimin yaptığı ihale ile KDV hariç yıllık 8.5 milyon liradan kiraya verildi.

Ergin İçenli'nin milyonluk otel peşkeşinde oyun bozuldu!
banner282

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Millî Gazete’nin ısrarlı yayınları, hayır derneğine ait otelde yaşanan milyonluk peşkeşi bozdu. Şeker Sanayii Mensupları Hayır ve Eğitim Müesseseleri Kurma Derneği’nin peşkeş çekilen İzmir’deki 4 yıldızlı oteli mahkeme kararı ile boşalttırılırken, yapılan yeni ihalede otel tam 10 katı üstü bir fiyatla Şahinder firmasına kiraya verildi. Yapılan ihale Millî Gazete’nin peşkeşe yönelik ısrarlı haberlerinde ne kadar haklı olduğunu belgelerken, Tarım Kredi Holding Genel Müdürü Ergin İçenli’nin Türkşeker Genel Müdürlüğü döneminde otel üstünden nasıl bir vurgun yapıldığını ortaya koydu.

HAYIR DERNEĞİNİN OTELİNİ BİLE PEŞKEŞ ÇEKMİŞLERDİ!

Millî Gazete’nin ısrarlı yayınları, eski Türkşeker Genel Müdürü Ergin İçenli döneminde yaşanan hayır derneğine ait milyonluk otel peşkeşinde oyunu bozdu. Peşkeş çekilen milyonluk otel, mahkeme kararı ile Ergin İçenli’nin arkadaşının elinden alınarak tam 10 katı fiyat farkı ile yeniden kiraya verildi. İçenli’nin arkadaşına KDV dahil yıllık 720 bin TL’ye kiraya verdiği otelin yeni yapılan ihalede KDV hariç tam 8.5 milyon liraya kiraya verilmesi, Millî Gazete’nin peşkeş iddiasındaki haklılığını ortaya koyarken, hayır derneğine ait otelin nasıl yağmalanarak birilerinin haksız menfaat elde ettiğini de gözler önüne serdi.

OTEL KIYAKÇISI ESKİ GENEL MÜDÜR, TARIM KREDİ HOLDİNG’DE CEO’LUK YAPIYOR!

Şeker işçisi ve pancar çiftçisinin destekleriyle şeker fabrikalarının bulunduğu yerlere cami ve okul yaptırmak için kurulan hayır derneğinin İzmir’in en çok tercih edilen tatil bölgesinde bulunan 182 odalı, 4 yıldızlı Gümüldür Resort Hotel’i, zarar ediyor gerekçesiyle; turizm sektöründe hiçbir tecrübesi olmayan arkadaşının şirketine 2018 yılında KDV dahil yıllık 720 bin lira gibi komik bir rakama 5 yıllığına kiraya vererek peşkeş çeken Türkşeker eski Genel Müdür Ergin İçenli’nin, şaibeli işlemlerine rağmen başta Gübretaş olmak üzere Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı bütün iştiraklerin tek çatı altına toplandığı Tarım Kredi Holding’e genel müdür olarak getirilmesi ve 1.5 yıldır da bu görevde bulunması otel peşkeşini daha da anlamlı hale getiriyor.

OTEL PEŞKEŞİNDE BU KADAR DA OLMAZ DEDİRTEN GELİŞMELER YAŞANMIŞTI

Şeker fabrikaları kuruluş aşamasında genellikle şehir dışında inşa edilmesinden dolayı bu bölgelerdeki okul ve cami yaptırmak için 1960’lı yıllarda kurulan Şeker Sanayii Mensupları Hayır ve Eğitim Müesseseleri Kurma Derneği’nin, İzmir’deki milyonluk oteli Türkşeker eski Genel Müdürü Ergin İçenli’nin döneminde zarar ediyor gerekçesiyle kendi arkadaşının kurduğu Sungurluoğlu Şirketine 2018 yılında 5 yıllığına kiraya verilmişti. Ancak oteli kiralayan şirketin sahibinin İçenli’nin yakın arkadaşı olması, şirketin ihaleden hemen önce kurulması, şirket kurulum giderlerinin otelin kendi parasından karşılanması, yapılan sözleşmenin tamamen şirketin çıkarları gözetilerek hazırlanması ve verilen kira bedelinin çok düşük olması gibi nedenlerden dolayı milyonluk peşkeş iddiaları gündeme gelmişti.

ŞİRKET MAHKEME KARARI İLE OTELDEN ÇIKARTTIRILDI!

Millî Gazete’nin milyonluk otel peşkeşine yönelik haberleri üzerine harekete geçen Şeker Sanayii Mensupları Hayır ve Eğitim Müesseseleri Kurma Derneği yönetimi, Sungurluoğlu Şirketi’nin kira giderlerini de ödememesini gerekçe göstererek, oteli tahliye ettirmek için dava açtı. Açılan tahliye davasını kazanan dernek yönetimi, geçtiğimiz Kasım ayında jandarma gözetiminde oteli boşalttırdı. Dernek yönetimi, oteli yeni tatil sezonuna yetiştirmek için Aralık ayında yeniden ihale yaptı. İhalede oteli kiralamak için 3 firma bir biriyle yarışırken, ihale yıllık 8,5 milyon lira ile Şahinder firmasında kaldı. İhaleyi kazanan Şahinder firması ile 28 Aralık’ta sözleşme imzalanırken, 1 yıllık kira bedeli de peşin alındı.

YENİ İHALE MİLYONLUK OTEL PEŞKEŞİNİ BELGELEDİ

Söz konusu otel 2018 yılında KDV dahil yıllık 720 TL’ye kiraya verilirken, yıllık enflasyon artışlarıyla birlikte Sungurluoğlu şirketinin yıllık ödediği kira bedeli 2021 yılında KDV dahil 1 milyon 200 bin liraya çıkmıştı. Yeni yapılan ihalede otelin KDV dahil yıllık 10 milyon liraya kiraya verilmesi, bir önceki ihalede otelin nasıl peşkeş çekildiğini de gözler önüne serdi. Derneğin, 2022 yılında otelden elde edeceği kira geliri bir önceki yıla göre tam yüzde 841 oranında artarken, yapılan ihale İçenli’nin arkadaşı tarafından 3 yıldır işletilen otelden nasıl bir haksız menfaat temin edildiğini de ortaya koydu.

MİLLÎ GAZETE, KAMUOYU DUYARLILIĞI OLUŞTURDU, DERNEK YÖNETİMİ TAVİZ VERMEDİ!

Söz konusu otel peşkeşinde oyunun bozulmasında, Millî Gazete’nin ısrarlı yayınlarıyla oluşan kamuoyu duyarlılığı önemli görülürken, otelin yine siyasi taleplerle belirli kişilere düşük fiyattan kiralanmasının da önüne geçti. Bunda kamuoyunda oluşan duyarlılıktan dolayı eli kuvvetlenen dernek yönetiminin de taviz vermeyen duruşu, otelin yeniden peşkeş çekilmesine yönelik girişimlerinin önlenmesinde etkili oldu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2022, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Krallar Kraliçe ler silsilesi
Krallar Kraliçe ler silsilesi - 1 hafta Önce

En alt kademeli hizmetli den, En üst ünvana dar, bir üst amirini hoş tutan hürmet eden hatta bir dediğini iki etmeyen çalışanlar silsilesi ile çalışan çok kaliteli insanlar vardır bu kurumda, müdürüne sobanın üzerinde ekmek kızartır terayağını ve salçasını sürer ve ikram eder, kahvesini yapar başka bir istediğiniz varmı der. Öyle çalışanlara sahiptir bu kurum. Yani bu kurumda kimse kimseye peşkeş çekmez inandıramazsınız bizi, çiftçiyi kapıda karşılar hemen çayını çorbasını verir ihtiyacını görür hatta gübresi i yemini arabasına sarar evine kadar götürür hayvanın önüne bile döker, yani çiftçi içeriye girdimi hiç bir işe bakmadan hemen onunla ilgilenir diyoruz biz... Şimdi bize inanmayan çıkar hatta kızarlar bile bu kadar da değil gibilerden derlermi bilmem

???
??? @Krallar Kraliçe ler silsilesi - 1 hafta Önce

Sen kendini biliyor sun sen kralsın, kraliçe de kendini biliyor civar köylerde biliyor civar kooperatifler de biliyor, blk blg de biliyor,

??
?? @Krallar Kraliçe ler silsilesi - 1 hafta Önce

Bu müdür kimdir?? Erkeklik yap...söyle

İlahi
İlahi @Krallar Kraliçe ler silsilesi - 1 hafta Önce

Müdürüne ekmek kızartan kurum

POMUK BZRC
POMUK BZRC @Krallar Kraliçe ler silsilesi - 1 hafta Önce

Yine unuttun herhal Blk Blg yazmayı..................

gariban
gariban - 1 hafta Önce

Turksekerde sular durulmaz.Koltugun kaderindenmidir nedir.Simdide Yeni genel mudur mucahit Alkanin nohut peskesi,Belgeli olmasina ragmen gorevde.Turkseker Tarimi ciftlige dönderdi.Bursalilar grubu olarak bilinen Talip,cumhur,levent,Ömerle gizli kapakli islere devam.demedi demeyin bu is fazla gitmez.yarin bir babayigit gelir bunun kat kat hesabini sorar.

Muttalip Şahan
Muttalip Şahan - 1 hafta Önce

bayramali bizim toptandan kovulmasinin nedeni yolsuzluk ve usulsuzluktur.Tarim kredide marketlerin başına getirildi.tilkiyi kumese bekci yaptilar.tekin emre vs bizim toptandan bayramaliyle kovulanlarin hepsi simdi tarim kredide..market ve depolarda milyonluk stok aciklari ve iade imhalarda usulsuzlukler var.bilerek isteyerek buna goz yumuluyor.bayramali kurnaz.is basina geldiginde ilk isi depo mudurlerini mobbingle ya isten atti yada bizim toprandan şoktan getirdigi kendisi ile birlikte kovulan getirdi.Marketlerin basina makroyu batiran adamlari mudur yapti. 2 yildir ne depo ne marketlerde sayim yapamiyorlar acizlikten coook merak ediyorum denetciler ne yapiyor yaz yaz bitmez bunlarin film firildaklariPoyraz bu marketler seni yer haberin olsun.

Allah Allah
Allah Allah - 1 hafta Önce

Birileri buraya sürekli Reis çok yanlız diye yazıp sonra da etrafı onu yanıltıyor diye yazıyordu. Sahi ne oldu onlara? :)))

Dicle üni
Dicle üni - 1 hafta Önce

Valla adamı tebrik etmek lazım. 1. Derece yakınlarını tarım kredi şirketlerin de soforlukten 10 bin lira maaşlara kadar yattığı yerden para kazandırıyor. İstediği şirkette istediği gibi at oynatıyor. Bir tane genel müdürde koltuk korkusundan birşey diyemiyor. Adamin geçmişi ne ki geleceği ne olsun. Reisin acilen bunlara yol vermesj lazım. Yoksa eyt de kurtarmayacak

Organize işler bunlar laba laba lop
Organize işler bunlar laba laba lop - 1 hafta Önce

Olay açık ve net. Bulunmaz hint kumaşı değilken holding ceosu yapılmasını, Tağşişçi Genel Müdür ve Yusel İnşaat, İris Akademi işleriyle üst üste koyuyoruz ve iyi ki Ak Parti var diyoruz!!! Adaletsiz kalkınma olurmu hiç:))

Yaprak dökümü başlamak
Yaprak dökümü başlamak - 1 hafta Önce

Tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği yönetim kurulu, üst yönetim lerde, iştiraklerin deki yönetim kurulu üyeleri üst yönetim lerinde yaprak dökümü başlamak üzere demedi demeyin bunu okuyan ilgili kişilerin destekçileri sizlere de sıra gelecek demedi demeyin kimsenin ahi kimsede kalmaz. F.P , H.F.K. İCENLİ EKİPLERİ SADECE İSTİNALAR HARİÇ KALIYORLAR

kazım akoğlu
kazım akoğlu - 1 hafta Önce

memleketin çivisi çıkalı çok olduda futbol takımı gibi tapanlar sayesinde ülke battı çaresiz yalanla dolanla masalla gidiyoruz bakalım buka sahipsiz ülke


banner151