Çiftçiye ÇKS zulmü! İki ay uğraştı ÇKS belgesini alamadı!

Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, iki aydır uğraşmasına rağmen ÇKS belgesini alamadı. Sosyal medya hesabı üstünden bu duruma tepki gösteren Toy, "Bu gidişle sigorta yapamayacağım" dedi.

Çiftçiye ÇKS zulmü! İki ay uğraştı ÇKS belgesini alamadı!
banner282

Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası başta olmak üzere tarımsal faaliyetlerde bulunmak için çiftçllerin, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)'yi her yıl yaptırması gerekiyor. Ancak bu yıl sistemden kaynaklanan sorunlardan dolayı çiftçilerin ÇKS belgelerini alamadıkları ortaya çıktı. Tarımdan Haber yazarı ve ziraat mühendisi Faik Toy, iki aydır mücadele etmesine rağmen ÇKS belgesini bir türlü alamadığını kaydetti. 

BU GİDİŞLE SİGORTA YAPTIRAMAYACAĞIM

ÇKS belgesi almak için yaşadığı sıkıntıları sosyal medya hesabından paylaşan Toy, “Bu gidişle sigorta yapamayacağım” dedi. Toy, “İlçe tarım sistem sorumlusu bazı parsel bilgilerin tapudan eksik geldiği için hata veriyor diyor, tapu müdürünü arıyorum ben sistemde görüyorsam sen e devlet’ten görüyorsan benim sorunum değil ilçe tarımın sorunu diyor. Bu gidişle sigorta yapamayacağım” dedi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2022, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür
Özgür - 4 ay Önce

Çks yaptırırken ziraat odalarının onayı isteniyor çiftçi mecbur üye omak zorunda yoksa çks çıkartamaz aydatparası altında bizden her yıl para alıyor %50 de zam yapmış Ben buraya üye olup aydat vermek istemeden ÇKS çıkartmak istiyorum. özgür ülkemde

Necati tutcu
Necati tutcu - 4 ay Önce

Ziraat odası ne işe yarıyor
Ziraat odası çiftçiye ne yapıyor
Ziraat odası çiftçinin ne yardımda bulunuyor
Çiftçiden anca yıllık aidat mı ne ücreti olduğunu bilemiyoruz
Tarlaların ada parsel yüzölçümü yazıyor toplamını hasaplayip çocuk oyuncağı gibi çiftçiden gelsin bedava paralar dahada geç verirsen faizinin faizini alıyor.
Sanki maliye devlet dairesi
CKS yeni başladığında odalara
Kokusundan giremiyorum
Şimdi özel darphane gibi lüks oldular bizim gibi saf iyi niyetli kişiler oldukça sömürülen biz oluruz

has
has - 4 ay Önce

BEN HER ZAMAN SÖYLÜYORUM ZİRAAT ODALARINI ALDIĞI PARA HARAÇTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL. ÇKS BELGESİ ALMAK İÇİN https://tekpencere.tarbil.gov.tr/ ADRESİNE GİRİN DE GÖRÜN BAKALIM ÖVE ÖVE BİTİREMEDİKLERİ ONLİNE İŞLEMLER NASIL OLUYOR. TRGM NE İŞ YAPAR BU SİSTEME GİRİP Bİ DEFACIK KONTROLEDECEK BİR ALLAHIN KULU YOKMUDUR BU KOSKOCA BAKANLIKTA. YAZIKLAR OLSUN

banner151