Çiftçinin sorununu çözmek yerine habere erişim engeli getirdiler! 

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, Tarımdan Haber'de yayınlanan haberlere yönelik hukuksuz bir şekilde aldırdıkları erişim engeli kararı acı bir gerçeği ortaya çıkardı. Traktör ve tarım aletleri haczedilen Amasyalı çiftçilerin Ağustos ayında yaptıkları eylem haberine bile erişim engeli getirildi.

Çiftçinin sorununu çözmek yerine habere erişim engeli getirdiler! 
banner200

Amasya’nın Kızılca Köyünde, Tarım Kredi’ye olan borçlarından dolayı traktör ve tarım aletleri haczedilen çiftçiler, yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için Ağustos ayında eylem yapmışlardı. Tarım Kredi Kooperatifleri yönetiminin, çiftçinin bu sorununa çözüm bulmak yerine Tarımdan Haber’de yayınlanan habere erişim engeli karara aldırması, gerçek niyetlerini de gözler önüne serdi. 

ÇİFTÇİNİN EYLEM HABERİ BİLE TARIM KREDİ YÖNETİMİNİN KİŞİLİK HAKLARINI İHLAL ETTİ! 

Bakırköy 6. Sulh Ceza Hakimliği, Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi üzerine 11 Kasım’da verdiği kararla Tarımdan Haber’de yayınlanan 15 habere erişim engeli kararı verirken, bu haberlerin içinde ‘Amasyalı çiftçilerden Tarım Kredi'ye yüksek faiz tepkisi: 'Beraber Battık Biz Bu Yollarda!' başlıklı haber de yer almıştı. 

Bilindiği üzere traktör ve tarım aletleri haczedilen Amasya'nın Kızılca Köyündeki çiftçiler, yaşadıkları sorunlara çözüm bulunması için Ağustos ayında bir eylem yaparak seslerini duyurmak istemişlerdi. Yapılan eylemde, uygulanan yüksek faiz ve katkı payı adı altında alınan komisyonlara tepki gösteren çiftçiler, haberleri olmadan yapılan kefillikleri de dikkat çekmek istemişlerdi. Tarımdan Haber, çiftçinin sesini duyurmak için söz konusu eylem haberini; 'Amasyalı çiftçilerden Tarım Kredi'ye yüksek faiz tepkisi: Biraber Battık Biz Bu Yollarda!' başlıklı haberi ile takipçileri ile paylaşmıştı. Söz konusu habere getirilen erişim engeli kararından dolayı şuanda ulaşılamıyor. 

Ancak Tarım Kredi Kooperatifleri yönetiminin, somut bir olay üzerine yapılan habere bile 'kişilik haklarının ihlal edildiği' gerekçesiyle erişim engeli kararı aldırması dikkat çekti. Bu karar bile, belli sulh ceza hakimleri üzerinden aldırılan erişim engeli kararları ile Türkiye'nin en önemli tematik haber sitesi olan Tarımdan Haber'in nasıl bir şekilde sansürlenmeye çalışıldığını gözler önüne koyuyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neyyy Adalet mi
Neyyy Adalet mi - 1 yıl Önce

Kendi keselerinden kendi menfaatlerinden başka birşey düşünmeyen insanlarla doldu tarım kredi.
Fahrettin bey hemşehrilerini atar liyakat sahibi olsalar neyse Baryamali Bizim toptancıları doldurur hemşehrilerini doldurur gübretaş hisselerini bilecik ekibi bilir senetler kaça çıkacak 60 tl yi görecek derler dip not artık lav edin şu ekibi beş kuruş tazminat vermeden atın kendi yaptıkları zulüme kendileri de uğrasın

Gömeç
Gömeç - 1 yıl Önce

F.Poyraz Tk Birlik Genel Mudurune bi sorsun bakalim.Gömeç Zeytin Fabrikasinin mudurunu neden aciga almis?Arastirin Tarimdan Haber...Alltindan neler cikacak

Cevap
Cevap @Gömeç - 1 yıl Önce

Sormasına gerek yokki FP olayı biliyor zaten. Tahşişli Yavuz bulutun Manisa firmasına 4 TL den sattığı Suriye zeytinini Serkan’a zeytin fabrika direktörüne 6 TL den geri al diye talimat verdiğini herkes biliyor zaten. Bu zeytin tam 200 ton. Serkan bunu açık etti. Tahşişli holdinge geçince ilk kimi teftiş etti tatbiki Serkan’ı. Bu durum FP’ye söylendi ama bir aksiyon almadı. Tıpkı kuruma ne kadar zarar versede tahşişliyi işten atamadığı gibi. Bu durumu bayram Ali’de biliyor. Evet FP tahişişliyi işten atamıyor çünkü Okan ateş de koruyor. ilişkiler öyle girift hale gelmişki kimse kimseye bişey yapamıyor. Yapmak istediklerini tahşişli sayesinde yaptıkları için tahşişliye hiç bir şey yapamıyorlar. Serkanada bişey yapamazlar. Yaparsa FP başına gelecekleri biliyor.

Bilmiyor mu ki
Bilmiyor mu ki @Gömeç - 1 yıl Önce

Fahrettin Bey'in haberi yok mu Tk holding yaptı denetimi yapanda Yavuz Bulut gönderen Fahrettin Poyraz fabrika müdürü bu dümene girmedi diye açığa alındı

Bölgelerde rotasyon
Bölgelerde rotasyon - 1 yıl Önce

Bölgelerde bölge müdür ve yardımcılarının bir çoğu değişmeli

Değişim
Değişim @Bölgelerde rotasyon - 1 yıl Önce

Ankara başta olmak üzere konya İzmir Mersin sakarya

ç
ç - 1 yıl Önce

madem dürüstsünüz haklısınız, niye sansür uyguluyorsunuz. demekki haksızlıgımız ortaya cıkmasın zihniyeti, Allah ıslah etsin.

Tekirdağ
Tekirdağ - 1 yıl Önce

O çiftçi gibi eli nasırlıların memuru olduklarını ve maaşlarını aldıklarını bilmiyor mu bunlar çok yazık utandım.Ama ahiret var onu bilirler kanaatindeyim.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Var olanı yaşatamıyorlar birde gidin Ankara’nın kör noktasında köhne hayvancılık tesisini alıyorlar.

neden
neden - 1 yıl Önce

Kararı aldıran hukuk bürosu kimdir, nedir? Kurumda onca avukat çalıştırılırken bu büroya çiftçinin parasının ödenmesinin sebebi nedir ve davanın Ankara değil de İstanbul'da açılmasının sebebi nedir?

sayılar ne söylüyor.
sayılar ne söylüyor. - 1 yıl Önce

Ak Parti'ye çiftçiden bir oy bile getiremeyen ama yüzbinlercesini uzaklaştıran bı adamlara parti borçlumuki sessiz ve tepkisiz kalıyor. Kurum ortaklığından ayrılan çiftçi sayısı bile fikir vermiyormu kimseye?


banner251