Çiftçi TZOB Başkanını arıyor! 

Çiftçilerin, ekmek teknesi olan traktör ve tarım aletleri Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından haczedilirken, çiftçinin hak ve menfaatlerini korumakla görevli olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nden konuyla ilgili hiçbir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor. 

Çiftçi TZOB Başkanını arıyor! 
banner200

Uygulanan haciz işlemlerinden dolayı çiftçinin zor günler geçirdiği bir dönemde en fazla sesi çıkması gereken Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin yaşananlara karşı sessiz kalması dikkat çekiyor. TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, traktörü haczedilen çiftçilerle ilgili olarak hiçbir açıklama yapmazken, sosyal medya hesaplarından da konuyla ilgili bir paylaşımda bulunmadı. 

ÇİFTÇİNİN TAM YANINDA OLMASI GEREKEN BİR DÖNEMDE TZOB BAŞKANI ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR! 

Çiftçi borlarının yapılandırma kapsamına alınmaması ve ardından haciz işlemlerinin başlamasından dolayı Türkiye genelinde çiftçiler zor bir süreçten geçiyor. Tam bu dönemde çiftçinin yanında yer alarak sesi olması gereken TZOB'dan ise hiç bir ses çıkmıyor. 

TZOB YEREL ESNAF DERNEKLERİNİN YAPTIĞINI BİLE YAPAMADI!

Türkiye'nin en önemli çiftçi örgütü olan TZOB, çiftçi borçlarının yapılandırılmaması ve başlatılan haciz işlemlerine karşı hiç bir açıklama yapmazken, bugün İstanbul'da yerel esnaf dernekleri, üyelerinin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için küçük çaplıda olsa eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştılar.  Ancak Türkiye'nin en güçlü çiftçi örgütlenmesi olan TZOB'un bırakın eylem yapmayı, traktörü haczedilen, ekmek teknesi elinden alınan çiftçiler için bir açıklama dahi yapmaması çiftçilerin çaresizliğini daha da artırıyor.

3 AYDIR ODA BAŞKANLARINDAN BAKANLIKLARA İLETİLMEK ÜZERE BİLGİ ALIYOR!

Çiftçinin yaşadığı temel sorunlar belli olmasına rağmen TZOB Başkanı Bayraktar, 3 aydır oda başkanlarından illerindeki çiftçinin ve tarımının sorunu hakkında bilgi alıyor. Çiftçi örgütü TZOB’un web sayfasında ve Bayraktar’ın sosyal medya hesaplarında son 3 aydır video konferans üzerinden illerin oda başkanlarıyla yapılan görüşmeler ve “tarım sorunları ile çiftçilerimizin sorun ve beklentileri hakkında ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere bilgi aldım” şeklinde kısa paylaşımların yapılması dikkat çekiyor.

TZOB BAŞKANI YAŞIYOR MU?

Bu paylaşımların dışında hiç bir açıklamada bulunulmaması, çiftçiler arasında “TZOB Başkanı yaşıyor mu?” eleştirilerine neden olurken, Bayraktar’a da tepkiler giderek artıyor. 

ODA VE BİRLİK BAŞKANLARI 20 YIL BAŞKANLIK YAPAMAYACAK HABERİNDEN SONRA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ!

TZOB Başkanı Bayraktar’ın özellikle oda ve birliklerin seçimleriyle ilgili Külliye’de kanun hazırlığı yapıldığı yönündeki haberlerden sonra sessizliğe bürünmesi de dikkat çekiyor. Bilindiği üzere gazeteci ve yazar Fehmi Çalmuk, Külliye’de oda ve birliklere yönelik yeni bir kanun hazırlığı yapıldığını belirterek, oda ve birlik başkanlarının artık 20 yıl başkanlık yapamayacaklarını belirtmişti. Tarımdan Haber de bu haberi ‘Oda ve birliklerde artık 20 yıl başkanlık yapamayacaklar! Külliye'de yeni kanun çalışması’ başlığı ile duyurmuştu. Oda ve birliklerin seçimleriyle ilgili Külliye’de yapılan kanun çalışmasının kamuoyu tarafından öğrenilmesinden de ciddi bir rahatsızlık duyulurken, TZOB Başkanı Bayraktar’ın da bu haberlerden sonra çiftçinin en önemli sorunları karşısında bile sessiz kalması dikkat çekiyor. 

ODA VE BİRLİKLERDE ARTIK 20 YIL BAŞKANLIK YAPAMAYACAKLAR HABERİ İÇİN TIKLAYIN

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 21:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mete han kavalli
Mete han kavalli - 1 yıl Önce

Ziraat odalari çiftçiden para toplayip yemekten başka ne iş yaptılar bugüne kadar. Yıllardır çiftçiyi sömüren gereksiz bir kuruluş ziraat odalari.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Şemsi başkan nerelerde gören varmi esnaf başkanı kök sokturuyo istediğinizde aliyo son sekiz aydır bizim başkan piyasada yok hiç bir aciklamasi yok bı demeci yok başkan ölümü sagmi onunda bilenyok uyanda birazda çiftçilerin sorunlarına bak çiftçilerin can cekisiyo

Koltuk sevdası
Koltuk sevdası - 1 yıl Önce

Vay bizim halimize vay bizi düşünen savunan sahip çıkması gerekenlerin tek derdi koltuğu korumakmış yazıklar olsun şemsi paşa

Seçkin
Seçkin - 1 yıl Önce

Günaydın başkan. Aman koltuğu kaptırma senin gibiler elbet bir gün gider.

Çiftçi
Çiftçi @Seçkin - 1 yıl Önce

Bunun gitmesi önemli değil ki, yerine bir başkası gelir saltanat sürmeye devam eder. Çiftçiye zerre kadar faydası olmayan ve çiftçiden aldığı aidat ile Başkanları saltanat süren Ziraat Odaları kapatılmalıdır. Neymiş efendim Kanun ile kurulmuş. Sn Cumhurbaşkanının tek bir KHK ile bu işi çözmesi dileğiyle. ÇKS ye kayıtlı çiftçi sayısının düşük olmasının başlıca nedeni Ziraat Odalarıdır..

Abdullah uysal
Abdullah uysal - 1 yıl Önce

Onların derdi para aydati öde başka bir şey bilmez kan emiciler ziraat odasının çiftçiyi sömürmekten başka ne işe yarıyor Allah askina birisi bana aciklasin

Topuz
Topuz - 1 yıl Önce

Saltanat odası olmuş.
Tez kapatılmalı.

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Bunların hepsi koltuk sevdalısı ...

Murat özkurt
Murat özkurt - 1 yıl Önce

Sayın Başkanım çiftçi 2019 yılındaki yapılandırma taksitlerini ödeyemiyor 2020 yılı için devletten erteleme bekliyor. Ama ne siz ne devlet çiftçiye kör oldunuz. Bunu bu millete yapmayın çiftçi nefes alamıyor sahaya inin çiftçinin halini görün koltuktan bakarsanız anca sekreterinizi görürsünüz


banner251