Buğday arpa fiyatlarının geri çekilmeye çalışılması çiftçinin alın terine ihanettir!

Çanakkale Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, buğday ve arpa fiyatlarının geri çekilme çalışmaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Ziraat Odası Başkanı Kaya, yapmış olduğu açıklamada, “Fiyatların geri gelmesi için sağı solu arayarak fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir” dedi.

Buğday arpa fiyatlarının geri çekilmeye çalışılması çiftçinin alın terine ihanettir!
banner200

Ziraat Odası Başkanı İsmail Kaya, buğday ve arpa fiyatlarının geri çekilmeye çalışılması ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Başkan Kaya, yapmış olduğu açıklamada, “Bölgemizde arpa hasadının başlamasıyla birlikte hemen ardından da gireceğimiz buğday hasat sezonu öncesi oluşan, üreticinin bin bir emek ile ürettiği ürünlerin fiyatlarını bazı iş bilmez sorumluluk sahibi kişiler tarafından geriye çekilmek istenmesini hayretler içerisinde takip etmekteyiz. Üreticimizin ürünlerini yetiştirirken kullandığı girdilerin maliyetlerindeki fiyat artışları ortadayken bu arkadaşların fiyatların geri gelmesi için sağı solu arayarak fiyatları geri çekmeye çalışmaları üreticilerin emeğine saygısızlık alın terine ihanet etmektir.

Konunun muhataplarının bu yönde talep ve çalışma yapan şahıslara kurum ve kuruluşlara itibar etmemeleri, üreticinin yanında üreticiyle beraber yol yürümeleri, arpanın ve buğdayın önümüzdeki yıllarda da üretiminin devam edebilmesi için çok kıymetlidir. İçinde yaşadığımız bu zorlu süreçte her şeye rağmen üretmeye devam eden üreticilerimiz aleyhine çalışma yapan spekülatif şahıs ve kuruluşları da aklıselim düşünmeye, üreticinin yanında olmaya davet ediyor saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Başkan rahat olun.
Başkan rahat olun. - 5 ay Önce

Gerçeklerden uzak yaşayan bürokratların fiyatları düşürmeye çapları yetmez. Bu krizi yönetebilme istek ve kabiliyetleri de yok. Hasbelkader bir şekilde o koltuklara oturtulmuşlar. Onların kriz yönetimi ölü taklidi yapmaktan öte gidemez. Bu seferki kriz o kadar büyük ki ölü taklidi yapmak onları kurtarmaz.

Bence de rahat olun
Bence de rahat olun @Başkan rahat olun. - 5 ay Önce

Akpartiye ve onun bilmem kaçıncı defa değiştirdiği bürokratlara güveniyorum. Özellikle akparti ve bürokrasisi tarım alanında çok iyi liyakatli bir kadro. O kadar liyakatli ve sağlam bir kadro ki doğru düzgün aralarında fetocu bile çıkmadı. Bence bir yirmi sene daha iktidarda kalırlarsa Türkiye tarımda günes sistemi içerisinde birinci hale gelecektir. Durmak yok devam edin, bekleme yapmayın.

Çiftçi
Çiftçi - 5 ay Önce

Bundan sonra da çiftçiden oy dilenmesinler

Çiftçi
Çiftçi - 5 ay Önce

Müdahale etmeksiyaset işi idare etmek gariban üretici işi. Bir gün olur üreticinin düştüğü duruma duserlerse acıyan namerttir.

çiftçi
çiftçi - 5 ay Önce

On numara açıklama helal

Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Eşeğin aklında hep karpuz kabuğu varda daha ucuz arpa bulamadılar yoksa lisanslı depocular çoktan depoları doldurur sonrada harmanda çiftçinin malını heder ederler

banner151

banner251