Arpada büyük kriz! Tarım Kredi 2300 lira fiyat açıkladı!

Kuraklığın rekolteye etkisi henüz resmi olarak açıklanmazken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan arpa alım fiyatlarının çok üstünde bir alım fiyatı açıklaması sahada yaşanan krizi gözler önüne serdi.

Arpada büyük kriz! Tarım Kredi 2300 lira fiyat açıkladı!
banner200

ÖZEL HABER / Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO’nun hububat alım fiyatlarını açıklarken, diğer kurumlarında açıklanan referans fiyatların üstünde alım yapamayacağını belirtmişti. Ancak Tarım Kredi Kooperatifleri arpada Erdoğan tarafından açıklanan referans fiyatın çok üstünde bir rakam belirleyerek ortaklarından arpayı 2300 TL’den alacağını duyurdu. Bu durum, açıklanan alım fiyatlarının piyasada bir karşılığının olmadığını gösterirken, kuraklıktan dolayı buğday ve arpada rekolte kaybının beklentilerin çok üstünde olduğunu gözler önene serdi. 

TARIM KREDİ ARPA ALIM FİYATINI 2300 TL AÇIKLADI

Tekirdağ Tarım Kredi Kooperatifleri, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak 2021 yılı arpa alım fiyatımız 2300 TL/Ton olarak açıklanmıştır. Tüm çiftçilerimize bereketli, bol kazançlı bir hasat sezonu dileriz” dedi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN REFERANS FİYATA BÜTÜN KURUMLARIN UYMASINI İSTEMİŞTİ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO’nun arpa alım fiyatını 1750 TL olarak açıklarken, TMO da hasat sonu arpa satış fiyatını 1950 TL olarak yapılacağını duyurmuştu. Diğer yandan Erdoğan, 2021 yılı TMO hububat alım fiyatlarını açıklarken, diğer kurumlarında bu referans fiyatlara uyacaklarını ve üstünde bir fiyat belirleyemeyeceklerini kaydetmişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerinin arpa alım fiyatlarını 2300 TL olarak belirlemesi, kuraklıktan dolayı yaşanan ürün sıkıntısını gözler önüne serdi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Her şerde bir hayır vardır.
Her şerde bir hayır vardır. - 4 ay Önce

Binbir takla atarak koltuk kapan Tayyip Erdoğan Takliti yapmaktan başka meziyeti olmayan En büyük Tayyip Erdoğan düşmanları. Arpa Buğday ve saman sizin foyanızı, beceriksizliğinizi meydana çıkaracak. Çünkü devlet kendini sorgulayacak sapla samanı ayırmak zorunda kalacak. Yarına bırakır yanınıza bırakmaz.

Ali dag
Ali dag - 4 ay Önce

Haziran fiyatı bu Kasım ayinda4tl olur

Burhan
Burhan - 4 ay Önce

Tarım kredinin yem iştiraki var ve mecburen arpa alımı yapması gerekiyor, sezonda alım yapamaz ise yem fiyatlarını kontrol edemez, piyasada rakiplerle rekabet edemez. Mecburen piyasa gerçeklerine göre hareket etmesi gerekir ki çiftçilerin menfaatine olan da budur

Komedi dükkanı
Komedi dükkanı - 4 ay Önce

Öyle yağma yok. İyi şeyleri ben açıklayacağım, kötü şeyleri Yalova valisi açıklasın :))) Arpa fiyatını açıklayan Cumhurbaşkanlıği sisteminin karizması çiziliyor.

Mehmet Akif
Mehmet Akif @Komedi dükkanı - 4 ay Önce

Eski Türkiye olaydı bu fiyatları TMO genel müdürü açıklardı

Ali dag
Ali dag @Komedi dükkanı - 4 ay Önce

İthalat lobisi cum.bas.ipliyormu sadaece onu fakir fukara sosyal hizmetlerden kaymakamlıktan kumanya alanlar dinliyor diye düşünüyorum

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi - 4 ay Önce

Tarım kredinin arpa için farklı fiyat açıklaması gayet normal serbest piyasada yem fabrikalarıyla faaliyet gösteriyor, hammadde tedarik etmek zorunda. Ancak açıkladığı fiyatla arpa bulamazlar en az 2700 TL alım fiyatı açıklamalı, arpa da yok yılı bu sene yüklü bir arpa ithalatı olacak.

Misafir
Misafir - 4 ay Önce

Kuraklık nedeniyle mera da ot olmadı Bakanlığın hayvan yetiştiricilerine acilen yem desteği vermesi gerekiyor.

V
V - 4 ay Önce

Arpa alım fiyatımız 2.750 TL’dir.

.
. @V - 4 ay Önce

Ankara Bölge

Agah var
Agah var - 4 ay Önce

Yem 170 tl oldu çuvalı süt 2.80 tl kilo yapmayın bırakın batın diyorlar hani haziranda değişiyordu


banner151

banner251