Ali Babacan tarımda bir politika yok utanmadan pazarcı esnafına terörist dediler!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adana Yüreğir'de kahvehanede çiftçilerle bir araya geldi. Burada aracılık yapan bir vatandaşı dinleyen Babacan, "Her alanda bir politikasızlık var. Tarımda da politika yok. Ama bunun bir suçlusu lazım. Suçlu benim diyemeyeceğine göre ne diyor, aracı diyor kuru soğan depocusu diyor, pazarcı esnafına terörist dediler, utanmadan böyle bir şey olabilir mi?" tepkisinde bulundu. geldi. Babacan, Yüreğir'de yol üstündeki bir kahvehanede çiftçilerle sohbet etti.

Adana’da partisinin tarım eylem planını açıklayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarım sektörüyle görüşmelerini sürdürüyor. Yüreğir’de oturduğu kahvehanede Babacan’ın yanına gelen bir aracı yükselen masraflardan şu ifadelerle yakındı: “Hep ‘Aracılar var’ diyorlar. Biz aracıyız. Arkadaşım üç araba kavunda bir haftada 15 bin lira zarar etti. İnsanların aradaki masraflardan haberi var mı? Sadece otoyola gidiş geliş 500 lira para gidiyor. Mazota zam, arabaya yüklenen zam, tarladaki çalışana zam. Masraflar yüksek.”

Yükselen döviz kurunu işaret eden Babacan, arabanın değerinden borç ve taksitlere kadar her şeyin euroya bağlı olduğunu söyledi.

”A101, Şok ve Bim’in malını Tarım Kredi Kooperatifi alıyor”

Hükûmetin sorumluluğu aracılara yıkmasını eleştiren vatandaş, Babacan’a zincir marketleri şikayet etti:

“3 ay önce 17 lira fiyat aldığımız domates kasası şu an 30 lira. 3 ayda 13 lira zam geldi. Bunlar hep aracıya zarar. A101, Şok, Bim… Üçünün de ne sattığı belli değil. Züccaciye, manifatura, beyaz eşya, cep telefonu var. Var da var. Küçük esnaf ne satıyor, ne yiyecek? A101, Şok ve Bim’in malını Tarım Kredi Kooperatifleri alıyor. Piyasayı asıl kızıştıran onlar.”

Babacan’ın “Hükûmetin kolaycılığı. 84 milyon tüketen, milyonlarca üreten var. Onlara diyecek bir şey yok. Her şey aracının üzerine yoğunlaşıyor. Geçen sene de pazarcı esnafı suçluydu, onlara terörist dediler” sözleri üzerine vatandaş şunları söyledi:

”Kendi suçlarını bize atıyorlar”

“Bizi kötü adam ilan ediyorlar. Kendi suçlarını bize atıyorlar. Hiçbir politika yok. Belediye seçimlerinde gördüler. En büyük sorunumuz A101, Şok, Bim. Her şeyi satıyor. Küçük bakkal, kasap ne satacak? A101 beyaz eşyaya kampanya başlattı. Buradaki beyaz eşyacı ne yapacak?”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hiç kimse ağlamasın
Hiç kimse ağlamasın - 4 ay Önce

Hepiniz oradaydiniz, hepiniz aynı dağın bülbülü oldu, hepiniz birlikte ıslandı yağan yağmurda, hepiniz kongrede bütün Ortadoğu Afrika Asya baskentlerine selam söyledi, hepiniz biz kaybedersek Kudüs kaybeder dedi, hepiniz kefen ile çıktınız meydana :))) pazarciya da iyi oluyor uretciye de. Adamlar daha 2002 de geldiğinde BİM marketlerin sahibi hangi partideydi, aynı adam fındıkta dalavere yaparken hangi partideydi. Bırakın bu işleri. Bye Bye hepiniz

banner151

banner251