AK Parti tarım şirketindeki yolsuzlukla böyle mi mücadele ediyor?

Türkşeker Tarım'da 900 tonluk nohudu yandaş firmaya peşkeş çekerek kurumu milyonlarca lira zarara uğratanlara hesap sormak yerine, peşkeşi ortaya çıkaranlar kurumda başlatılan cadı avı ile sindirilmeye çalışılıyor.

AK Parti tarım şirketindeki yolsuzlukla böyle mi mücadele ediyor?
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Türkşeker Tarım’da faturasıyla birlikte ortaya çıkan 900 tonluk nohut peşkeşinde şok gelişme! Belgesi ile sabit olan 900 tonluk nohut peşkeşini çeken yöneticilerle ilgili hiçbir işlem yapılmazken, Türkşeker Genel Müdürü ve Türkşeker Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan ile şirket genel müdürlerinin fellik fellik söz konusu peşkeşi ortaya çıkaran fatura bilgilerini dışarıya sızdıranları aradıkları ortaya çıktı.

8 LİRALIK NOHUDU YANDAŞ FİRMAYA 4.93 LİRAYA SATMIŞLARDI

Bilindiği üzere Türkşeker Tarım’ın deposunda bulunan yaklaşık 900 ton birinci sınıf nohut, yandaş bir firmaya piyasa fiyatının çok altında bir fiyata satılarak birileri büyük bir menfaat sağlanmış, kurum ise zarara uğratılmıştı. Piyasada çok rahat 7.5 ile 8 liraya satılabilecek birinci sınıf nohut, Ankara merkezli bir firmaya hiçbir duyuru ve ilana çıkılmadan 4.93 liradan satılmıştı. Bu nohut peşkeşi de ortaya çıkan fatura ile belgelenmişti.

TÜRKŞEKER GENEL MÜDÜRÜ VE TÜRŞEKER TARIM YÖNETİM KURULU BAŞKANI MÜCAHİT ALKAN VE TÜRKEŞER GENEL MÜDÜRVEKİLLİĞİNDEN ALINAN ERCAN YEŞİLYURT NOHUT PEŞKEŞİNİ ORTAYA ÇIKARAN İŞTE BU BELGEYİ DIŞARIYA SIZDIRAN PERSONELİ ARIYOR! 

Türkşeker Genel Müdürü ve Türkşeker Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan’ın nohut peşkeşini belgeleyen faturayı basına sızdıranın peşine düştüğü ortaya çıktı. Nohut peşkeşini yaparak kurumu zarara uğratanlardan hesabı sorulacağı yerde, peşkeşin kamuoyuna duyurulmasına neden olan kişilerin bulunmaya çalışılması, kamu kurumlarındaki yolsuzluklara karşı geliştirilen refleksi gözler önüne serdi.

KAMUNUN MALINA SAHİP ÇIKAN İNSANLAR SİNDİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Türkşeker Tarım’ın deposunda bulunan arpa, buğday ve mısırın hiçbir duyuru ve ilan yapmadan komisyoncular aracılığıyla belli firmalara satılması ve 900 tonluk nohudun piyasa fiyatlarının çok altında bir fiyatla Ankara merkezli yandaş bir firmaya satılmasıyla ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapamayan Türkşeker Genel Müdürü ve Türkşeker Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Alkan’ın kurumun mahrem bilgilerinin dışarıya çıkarıldığı gerekçesiyle kurum içinde cadı avına başlaması ve bu şekilde kamunun malına sahip çıkan onurlu insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışılması manidar bulundu.

YOLSUZLUKLA BÖYLE Mİ MÜCADELE EDİLİYOR?

900 tonluk nohut peşkeşini çekenlere karşı hiçbir işlem yapılmazken, nohut peşkeşini ortaya çıkarmak için faturayı basına sızdıranlarla ilgili çalışma başlatılması, “Yolsuzlukla böyle mi mücadele ediliyor?” sorunu akıllara getirdi. Diğer yandan kurum içinde cadı avı başlatılarak, peşkeş ve yolsuzluğa karşı olan çalışanların sindirilmeye çalışılması da dikkat çekti.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 22:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mazlum
Mazlum - 4 hafta Önce

Buyuk hedeflerle bu kuruma hizmet icin gelenler zaman icinde mucahit ve onun elif ercan cumhur ömer levent tarafindan ekarte edilerek isten atildilar,veya atilacaklar listesinde bekletiliyor.(tarimdan haberde yolsuzluk haberi cikinca beklemeye alindi).Peki isten atilan liyakatli personelin yerine kimler geldi.uretim muduru isten cikartildi,yerine emekli polis geldi .marketler koordinatoru isten cikartildi,yerine erkek kuaforu geldi.(Gulermisin aglarmisin,)Elif Tuza genel mudur yardimcisi kendisine tahsis edilen araca birde ozel sofor tahsis edildi.haftanin 5 gunu Konya-Ankara gel git.levent yolcu.mucahitin sag kolu.istemedigi kisi bir dakika bile o kurumda kalamaz.yegen kontenjanindan.en son istanbul satis ekibini isten çıkartti.Konya market personeli.Elifin yegeni.haftalik calisma 10 saati gecmez.arada bir ugrar.maas tam.yegen kontenjani.direktor ve mudurler..Talip cumhur,omer ..ikamet Bursa ,is Ankara..maas 20-25 bin.saltanata bak.bu kurum ayakta kalacaksa(zor gozukuyor,bir cok kalemden satin alma yapmadilar,ellerindeki hammeddeleri toptan satisa cikarttilar)Elif,Talip,Cumhur,ömer'iyaptigi tum satis ve satinalma anlasmalari,Leventin yaptigi tum satislarin titizlikle incelenmesi ve bunlarin kurumdan mucahitle ,ercanls birlikte ilişkilerinin kesilmesi gerekli.orda calisan uc bes garibanla ugrasmanin bir anlami yok.

İşşiz
İşşiz - 4 hafta Önce

Tarimdan haber bunlarin satisini yaptigi küspe miktari ve fiyatlarinida arastirin.sadece nohut ve gida degil.aynennohutts oldugu gibi küspeyide piyasa fiyatinin cok altinda kimlere peskes cektiklerine bir bakinAh mucahit ahh.etcani kullanip cumhurla elifle taliple leventle ömerle neler neler yaptiiz.bir bir ortaya dokulecek.adalet onude hesap vereceginiz gunler yakin.ust kadroyu bursalilarda. Kursanda,akrabalari yegenleri kilit noktalara getirsende hak er gec ortaya cikacak.isinden ettigin onlarca kisi

Gevezet
Gevezet - 4 hafta Önce

Sabikali danismanlari getirenlerden ne bekliyosunuzki

Ulvi yar
Ulvi yar - 4 hafta Önce

Bu bakanlığın genel tutumu bu onlar için normal bir hal, geçmişteki birilerin cemaatın tutumu işte aynı düzen

Aynısı Tarım kredi yem de de oldu
Aynısı Tarım kredi yem de de oldu - 4 hafta Önce

Aynısı Tarım kredi yem de de oldu hakkımız haram olsun

Topuz
Topuz - 4 hafta Önce

Bürokratik oligarşi, çeteleşme ve mafya,
Hesap soran ve veren yok.
Yasasın yeni Türkiye!!!!!!!!!!!!!!

vatansever
vatansever - 4 hafta Önce

şu an ankara şeker fabrikasının büyük bir bölümü tokiye verildi haberniz varmı kimlere peşkeş çekilecek

sedaT
sedaT - 3 hafta Önce

nohut neden bu kadar pahalı insanlar evlerinde hergün nohut mu yiyo ayda bir

banner151

banner251