Adıyaman Milletvekili: Özel elektrik şirketi çiftçiye kan kusturuyor!

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, "Elektrik kesintilerinden dolayı milli servetimiz herkesin gözleri önünde kuruyor. Bu sorunu meclis gündemine defalarca getirdik fakat bu özel elektrik şirketi bölgedeki çiftçilere kan kusturmaya maalesef devam ediyor" dedi.

Adıyaman Milletvekili: Özel elektrik şirketi çiftçiye kan kusturuyor!
banner200

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’da faaliyet gösteren elektrik şirketlerinin bölgede bulunan çiftçilere büyük mağduriyetler yaşattığını belirterek, “Çiftçileriz tarımda kullanılan elektrik fiyatlarının yüksekliğinden dolayı çok ciddi sorunlar yaşıyor. Özellikle DEDAŞ tarafından uygulanan yüksek faturalandırmalardan dolayı elektrik kesintileri yaşanıyor. Kesintilerden dolayı da çiftçiler tarlalarını sulayamayacak duruma gelmiş durumda.

ÇİFTİNİN ELEKTRİK SORUNUNU DEFALARCA GÜNDEME GETİRDİK AMA BİR SONUÇ ALAMADIK

Milli servetimiz herkesin gözleri önünde kuruyor. Bu sorunu meclis gündemine defalarca getirdik, raporlar hazırladık, Enerji Bakanlığı ile görüşmeler gerçekleştirdik fakat bu özel elektrik şirketi bölgedeki çiftçilere kan kusturmaya maalesef devam ediyor. Bu şirket çiftçilere verilen tarım desteklerini bile bankadan haczediyor. Bölgedeki çiftçilerimiz ne tarım desteklerine ulaşabiliyor ne de topraklarını sulayabiliyor. Dolayısıyla bölgedeki tarım Türkiye genelinde olduğu gibi ciddi anlamda sorunlar yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
çiftçi
çiftçi - 5 ay Önce

hele bir soralim o şirketler sonu nereye variyor ve en sahibi kimdir bu kadar sıkıfıkiki şübhelemeye başladık kimindir bu şirketler...

banner151

banner251